Lekkoatletyka: Allyson Felix znów bryluje - podsumowanie American Track League 4

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 22.02.2021, 12:40

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Fayetteville odbyła się czwarta edycja American Track League. Tym razem zawody nie były okraszone wieloma znakomitymi rezultatami, chociaż i takie się pojawiły. Allyson Felix, pobiła swój rekord życiowy na 200 metrów, Ryan Crouser udowodnił po raz kolejny wysoką formę, a Danielle Williams zanotowała trzeci wynik w tym roku na świecie na 60 metrów przez płotki.

Sześciokrotna złota medalistka olimpijska Allyson Felix w pierwszym stracie na dystansie 200 metrów poprawiła swój rekord życiowy. Zwyciężając bieg z czasem 22.59 blisko o 0.5 sekundy pobiła najlepszy wynik w karierze pod dachem. Felix tym samym zajmuje aktualnie czwartą lokatę na listach światowych na 200 metrów. W tabelach przoduje Shaunae Miller-Uibo z wysp Bahamy z czasem 22.40.

W biegu o okrążenie dłuższym Shamier Little zwyciężyła rywalizację z czasem 50.57 sekundy. Po raz pierwszy w karierze zeszła poniżej 51 sekund na 400 metrów. Uzyskany rezultat pozwolił zająć trzecią pozycję w światowych tabelach. Druga finiszowała Jamajka Chris-Ann Gordon (52.06), a trzecia Meksykanka Paola Maoran (52.78 PB).

Bieg na 60 metrów przez płotki pomimo braku największych amerykańskich gwiazd nie brakowało emocji. Najszybsza okazała się Jamajka Danielle Williams z wyrównanym rekordem życiowym 7.86 sekundy. Jako druga na mecie zameldowała się Tonea Marshall, która wraz z Williams zajmuje pozycję w tabelach sezonowych. Trzecia finiszowała Brytyjka Cindy Sember 8.01.

Amerykanka Raven Saunders z rezultatem 19.57 metra poprawiła o centymetr swój rekord życiowy w pchnięciu kulą. Dzięki tym zawodom przesunęła się na drugą lokatę w tabelach światowych. Do przodującej Portugalki Auriol Dongmo zabrakło ośmiu centymetrów. Druga i trzecia zawodniczka tej konkurencji również zakończyły start z nowymi rekordami życiowymi. Maggie Ewen przegrała z Saunders o trzy centymetry, a Jessica Ramsey o siedem.

Podczas mityngu został rozegrany również bieg na 200 metrów uczniów szkół średnich. Zwyciężył Jaylen Slade, poprawiając rekord życiowy oraz rekord szkół średnich o 0.01 sekundy, który należał do tej pory do Noaha Lyesa. Patrząc na rozwój kariery Lyesa warto monitorować poczynania Slada.

Ryan Crouser z ogromną łatwością zwyciężył rywalizację kulomiotów. Najlepszy rezultat uzyskał w piątej kolejce 21.93 metra. Był to pierwszy start od dłuższego czasu, gdy aktualny mistrz olimpijski zakończył start poniżej 22 metrów. Na drugiej lokacie zameldował się Payton Otterdahl 21.40. Podium uzupełnił Josh Awotunde 21.27 metra.