Dobre eliminacje wioślarzy w Lucernie

• Data publikacji: 13.07.2018, 19:03

Dobry start w eliminacjach zaliczyli polscy wioślarze na Pucharze Świata w Lucernie. Z walki o finał A odpadła jedynie dwójka bez sternika mężczyzn. Prosto z eliminacji do finału A awansowała czwórka podwójna mężczyzn w składzie Szymon Pośnik, Dominik Czaja, Wiktor Chabel i Maciej Zawojski.

Jako pierwsze na torze zaprezentowały się dwójki bez sterniczki kobiet. Polskę w tej konkurencji reprezentowały Anna Wierzbowska i Monika Sobieszek. Polki w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęły ostatnie piąte miejsce i będą musiały walczyć w repasażach.

Lepiej w tej samej konkurencji spisali się Polacy. Lucasz Posylajka i Bartosz Modrzyński zajęli 2. miejsce i awansowali do ćwierćfinału. W ćwierćfinale Polacy zajęli 5. miejsce i będą walczyć w finale C.

W dwójce podwójnej kobiet Polskę reprezentowały Martyna Mikołajczak i Krystyna Lemańczyk-Dobrzela. Polki zajęły w swoim wyścigu 4. miejsce i walczyły w repasażach. W nich Polki wygrały swój wyścig i awansowały do półfinału.

W dwójce podwójnej mężczyzn Mirosław Zientarski i Mateusz Biskup wygrali swój wyścig i awansowali do półfinału.

W czwórce bez sterniczki Polki wystąpiły w składzie Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska, Monika Chabel i Joanna Dittmann. Biało-Czerwone zajęły w swoim wyścigu 4. miejsce i awansowała do repasaży.

Znakomicie w jedynkach mężczyzn spisał się Natan Węgrzycki-Szymczyk. Polak zajął w wysciug eliminacyjnym 2. miejsce i awansował do ćwierćfinału. W ćwierćfinale Natan ponownie zajął 2. miejsce i awansował do półfinału.

W dwójce podwójnej wagi lekkiej świetnie zaprezentowały się Joanna Dorociak i Weronika Deresz. Polki wygrały swój wyścig eliminacyjny i awansowały do finału A.

W dwójce podwójnej wagi lekkiej mężczyzn reprezentowali nas Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski. Polacy zajęli w swoim wyścigu 3. miejsce i awansowała do repasaży w których wygrali swój wyścig i awansowali do półfinału.

Polska czwórka podwójna kobiet w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann zajęła 2. miejsce w wyścigu eliminacyjnym i awansowała do repasaży.

Do finału A awansowała za to czwórka podwójna mężczyzn. Polacy w składzie Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel triumfowali w swoim wyścigu eliminacyjnym. Trzecie miejsce w swoim wyścigu zajęła polska załoga ósemki mężczyzn. Polacy o awans do finału A powalczą w repasażach.

Dwójka bez sterniczki kobiet: Anna Wierzbowska/Monika Sobieszek - 5. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do repasaży

Dwójka bez sternika mężczyzn: Lucasz Posylajka/Bartosz Modrzyński - 2. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do ćwierćfinału, 5. miejsce w półfinale, awans do finału C

Dwójka podwójna kobiet: Martyna Mikołajczak/Krystyna Lemańczyk-Dobrzela - 4. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do repasaży, 1. miejsce w repasażach, awans do półfinału

Dwójka podwójna mężczyzn: Mirosław Zientarski/Mateusz Biskup - 1. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

Czwórka bez sternika kobiet: Polska - 4. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do repasaży

Jedynki mężczyzn: Natan Węgrzycki-Szymczyk - 2. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do ćwierćfinału, 2. miejsce w ćwierćfinale, awans do półfinału

Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet: Joanna Dorociak/Weronika Deresz - 1. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn: Jerzy Kowalski/Miłosz Jankowski - 3. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do repasaży, 1. miejsce w repasażach, awans do półfinału

Czwórka podwójna kobiet: Polska - 2. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do repasaży

Czwórka podwójna mężczyzn: Polska - 1. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do finału A

Ósemka mężczyzn - Polska - 3. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do repasaży