Serie A: pewne zwycięstwo Juve

• Data publikacji: 22.02.2021, 22:42

W 23. kolejce Serie A Juventus pokonał Crotone 3:0. Gospodarze zdobyli trzy punkty dzięki dwóm bramkom Cristiano Ronaldo oraz jednemu trafieniu Westona McKennie'ego. Dzięki temu zwycięstwu Stara Dama wspięła się na trzecie miejsce w tabeli Serie A. W barwach Crotone 67 minut rozegrał Arkadiusz Reca.

Juve przystępowało do tego meczu w nie najlepszych nastrojach. Bianconeri w środku tygodnia przegrali wyjazdowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Porto. Ostatnie pojedynki ligowe czy w Pucharze Włoch również sprawiały problemy zawodnikom Andrei Pirlo. Crotone to jednak zespół, który od dawna okupuje ostatnie miejsce w Serie A i z trudem zdobywa punkty, zwłaszcza na wyjeździe. Pod tym względem klub Arkadiusza Recy jest najgorszą ekipą w top 5 lig europejskich. Nie inaczej było tym razem.

Mecz ze strony beniaminka włoskiej ekstraklasy rozpoczął się jednak obiecująco. Goście wyszli na Allianz Stadium bez kompleksów, odważnie stawiając czoło Mistrzom Włoch. Juventus nie mógł znaleźć swojego rytmu, z trudem dochodząc do sytuacji bramkowych. Pierwszą bardzo dobrą okazję miał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk spudłował z najbliższej odległości i piłkarze Crotone mogli mówić o dużym szczęściu. Wraz z upływem czasu gospodarze czuli się coraz pewniej i swobodniej przedostawali się pod bramkę Alexa Cordaza. W 37. minucie bliski zdobycia gola głową był Aaron Ramsey, lecz Cordaz końcami palców skierował piłkę na poprzeczkę. Niespełna minutę później piłkarze Starej Damy mogli cieszyć się już z prowadzenia. Po zagraniu Alexa Sandro główkował Ronaldo, nie dając szans bramkarzowi Crotone. Portugalczyk przed przerwą dorzucił jeszcze jedno trafienie, wykorzystując w doliczonym czasie dośrodkowanie Ramseya i po raz kolejny pokonując golkipera gości. Ronaldo tuż przed przerwą skompletować mógł hat-tricka, ale w ostatniej minucie pierwszej połowy nie trafił do pustej bramki.

Juve zaczęło drugą część gry zdecydowanie pewniej niż pierwsze 45. minut. Turyńczycy stworzyli sobie kilka niezłych okazji na strzelenie trzeciego gola. Przełożyło się to na wynik, który w 66. minucie podwyższył Weston McKennie. Amerykanin najszybciej odnalazł się w polu karnym Crotone po rzucie rożnym i silnym strzałem pokonał Cordaza. Znakomitą sytuację w 75. minucie miał Ramsey, ale kapitalna interwencja włoskiego bramkarza uratowała gości przed utratą czwartej bramki. Piłkarze Juve do końca meczu kontrolowali wydarzenia na boisku i wynik nie uległ już zmianie.

Juventus – Crotone 3:0 (2:0)

Bramki: 38', 46' Ronaldo, 66' McKennie

Juventus: Buffon - Danilo, Demiral, de Ligt, Alex Sandro (86' Frabotta) - Chiesa (86' Di Pardo), Bentancur (70' Fagioli), Ramsey (76' Bernardeschi), McKennie - Kulusevski (76' Morata), Ronaldo

Crotone: Cordaz - Magallan, Golemic, Luperto (46' Marrone) - Pereira, Molina (72' Zanellato), Messias, Vulic, Reca (67' Rispoli) - Di Carmine (77' Riviere), Ounas (72' Simy)

Żółte kartki: 20' Ramsey, 50' Danilo, 91' Frabotta - 52' Marrone

Sędzia: Valerio Marini