Tenis - WTA Adelajda: udany początek turnieju dla Igi Świątek
Carine06/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 23.02.2021, 08:31

Iga Świątek rywalizację w Adelajdzie rozpoczęła od zwycięstwa w dwóch setach nad Madison Brengle. Polka po upływie 76 minut od rozpoczęcia spotkania wykorzystała swoją pierwszą piłkę meczową i awansowała do drugiej rundy turnieju.

Madison Brengle występ w turnieju głównym może zawdzięczać dobrej dyspozycji w kwalifikacjach, gdzie pokonała dwie australijskie zawodniczki. Iga Świątek w tym czasie regenerowała się po porażce z czwartej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Tenisistki przystępowały do rywalizacji mając jeden bezpośredni mecz w swojej historii. W 2018 roku lepsza w Charleston okazała się być Amerykanka.

Polka od początku spotkania narzuciła bardzo mocne tempo gry, co poskutkowało szybkim objęciem prowadzenia. Amerykańska zawodniczka bardzo szybko odpowiedziała przełamaniem. Brengle, nie mogła cieszyć się zbyt długo, ponieważ już w następnym gemie serwisowym to Świątek wywalczyła kolejne przełamanie serwisu rywalki. Zwyciężczyni Rolanda Garrosa wyszła na prowadzenie 4:1, a swoją przewagę potwierdziła w dwóch kolejnych gemach przy swoim podaniu, ostatecznie zakańczając seta asem serwisowym.

Druga odsłona meczu miała całkowicie inny przebieg, ponieważ lekko zdekoncentrowana Polka zaczęła popełniać liczne błędy, które skrupulatnie wykorzystała 30-letnia tenisistka. Amerykanka prowadziła 3:1 i miała szansę podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystała atutu własnego podania. Rozstawiona z "5" zaczęła przypominać tenisistkę z pierwszego seta, a kolejne gemy trafiały na konto Świątek. Biało-czerwona przy wyniku 5:4 stanęła przed szansą zamknięcia spotkania przy swoim serwisie. 19-letnia Polka w ostatnim gemie tego meczu nie dała szans rywalce, dzięki temu  Świątek udanie zrewanżowała się za porażkę z 2018 roku.

W drugiej rundzie Iga Świątek podejmie jedną z australijskich tenisistek. Z meczu Samanthy Stosur przeciwko Maddison Inglis, lepsza stanie na drodze Polki w kolejnej fazie turnieju.