MŚ U20: mamy medal w deszczowym Tampere!

• Data publikacji: 13.07.2018, 19:24

W trakcie kolejnego dnia zmagań w fińskim Tampere, po raz pierwszy mogliśmy cieszyć się z medalu naszej reprezentantki, a to wszystko dzięki Adzie Sułek!

W sesji porannej, kwalifikacje do kolejnych rund wywalczyły Martyna Lewandowska w skoku wzwyż, zajmując trzecią lokatę z wynikiem 1,86m, oraz Martyna Kotwiła w biegu na 200 metrów. Druga z wymienionych zawodniczek świetnie spisała się również w wieczornym starcie, w którym zajęła trzecie miejsce, co pozwoliło jej na awans do finału!

W drugiej części dnia byliśmy świadkami fenomenalnej walki Ady Sułek w siedmioboju kobiet. Nasza reprezentantka świetnie rozpoczęła zawody w konkurencji 100 metrów przez płotki ustanawiając swój nowy rekord życiowy i kończąc ją na 6 pozycji. W skoku wzwyż niestety 162 zaliczone centymetry dawały odległą lokatę i zepchnęły młodą Polkę na 16 miejsce w klasyfikacji. Ta nie poddała się i w następnych konkurencjach zaprezentowała się wyśmienicie. Piąte miejsce w pchnięciu kulą z nowym rekordem życiowym (awans na 10 miejsce w klasyfikacji) i trzecia lokata w biegu na 200 metrów dało jej awans ostatecznie na 6 miejsce w generalce! Zawodniczka CWZS Zawisza Bydgoszcz wreszcie w ostatniej odsłonie w biegu na 800 metrów w strugach deszczu wywalczyła swój upragniony medal mistrzostw świata z wynikiem 5939 punktów.

Polskich zawodników mogliśmy jeszcze obserwować w finale biegu na 400 metrów przez płotki. Tam, Natalia Wosztyl dotarła na metę na szóstym miejscu z czasem 58,17s. W półfinale biegu sztafet 4x100 metrów kobiet nasze zawodniczki - Pia Skrzyszowska, Magdalena Stefanowicz, Alicja Potasznik, Anna Pluschke - zajęły siódme miejsce, co dało im awans. Niestety, mniej szczęścia mieli mężczyźni. Choć mieli taki sam czas jak Hiszpanie, to właśnie skład z Półwyspu Iberyjskiego będzie mógł walczyć o medale.