Premier League: świetna druga połowa Leeds

• Data publikacji: 23.02.2021, 20:52

We wtorek, 23 lutego, rozegrano zaległy pojedynek 18. kolejki pomiędzy Leeds United a Southampton. Zwycięsko z tego meczu wyszli gospodarze, którzy pokonali "Świętych" 3:0. Bramki dla Leeds strzelali Patrick Bamford, Stuart Dallas i Raphinha.

Wtorkowy pojedynek mógł rozpocząć się bardzo dobrze dla gości. Nathan Tella (Southampton) minął rywali, wbiegł w pole karne i oddał strzał na bramkę, który fantastycznie obronił Illan Meslier (Leeds). W kolejnych minutach spotkanie wyrównało się i obie drużyny szukały bezskutecznie swojej szansy na bramkę. W 27. minucie Liam Cooper (Leeds) przejął odbitą od obrońców piłkę i huknął pod poprzeczkę, jednak bramkarz "Świętych" doskonale obronił.

W 33. minucie wydawało się, że Diego Llorente (Leeds) próbując odebrać piłkę jednemu z zawodników Southampton uderzył w jego nogi. Sędzia Andre Marriner podyktował rzut karny dla gości. Arbiter poproszony został jednak o skorzystanie z VAR-u. Po obejrzeniu powtórek Marriner cofnął swoją decyzję czym wprawił w wściekłość graczy Southampton. Do końca pierwszej połowy na boisku nie wydarzyło się już nic ciekawego.

Drugą część meczu doskonale zaczęli gospodarze. Tyler Roberts (Leeds) podał piłkę do stojącego na krawędzi pola karnego Patricka Bamforda (Leeds), który pięknym strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał Alexa McCarthy'ego (Southampton) i otworzył wynik meczu. Kilka chwil później Roberts, który przed momentem zanotował asystę, miał szansę na strzelenie bramki. Jednak futbolówka przeleciała obok prawego słupka.

Bramka Bamforda wyraźnie dodała skrzydeł gospodarzom, który stwarzali kolejne sytuację. W 53. minucie genialną interwencją popisał się McCarthy. Ponownie strzelał Roberts. Walijczyk dostał odbitą piłkę prosto pod nogi w polu karny i posłał płaski strzał w światło bramki, który jakimś cudem zatrzymał bramkarz Southampton. Po blisko dziesięciu minutach ponownie swoją szansę mieli gospodarze. Llorente odebrał podanie w polu karnym i strzałem w lewy dolny róg bramki próbował pokonać McCarthy'ego. Niestkutecznie, gdyż Anglik perfekcyjnie wyczuł ten strzał.

w 78. minucie Helder Costa (Leeds) znalazł Stuarta Dallasa (Leeds), który ładnym strzałem zza pola karnego umieszcza piłkę w siatce i podwyższa prowadzenie gospodarzy. Klika minut później na listę strzelców wpisał się Raphinha (Leeds), który zdobył bramkę z rzutu wolnego. Brazylijczyk mocnym strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał McCarthy'ego, który bardzo słabo zachował się przy obronie tego strzału.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego. Dzięki wygranej Leeds przesunęło się na 10. miejsce w tabeli Premier League.

Leeds United - Southampton 3:0 (0:0)
Bramki: 47' Bamford, 78' Dallas, 84' Raphinha

Leeds: Meslier - Dallas, Cooper, Llorente, Ayling - Harrison (46' Costa), Klich (59' Alioski), Struijk, Raphinha - Roberts (74' Hernandez)- Bamford
Southampton: McCarthy - Bednarek, Vestergaard, Salisu, Bertrand - Tella (58' Minamino), Ward-Prowse, Romeu (70' Djenepo), Armstrong - Adams, Redmond (58' Ings)
Żółte kartki: 85' Raphinha - 26' Vestergaard, 83' Djenepo
Sędzia: Andre Marriner