Liga Mistrzów: wysoka wygrana Bayernu. Bramka Lewandowskiego!

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 23.02.2021, 23:05

Bayern zanotował wysokie wyjazdowe zwycięstwo z Lazio. Bawarczycy wygrali 4:1 i mocno przybliżyli się do zagrania w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Jedno z trafień zanotował Robert Lewandowski.

Jedną z par 1/8 finału Ligi Mistrzów stanowiły drużyny Lazio i Bayernu. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w stolicy Włoch. Zespół Simone Inzaghiego znajdował się w niezłej formie i cały czas liczył się w grze o miejsca premiowane występem w przyszłorocznych najbardziej prestiżowych rozgrywkach piłkarskich. Goście to aktualnie najlepszy klub na świecie, lecz mający ostatnio swoje problemy. W Bundeslidze zdarzały się im wpadki, a dodatkowo Hansi Flick nie mógł skorzystać z kilku ważnych zawodników. Do Włoch z powodu pozytywnych testów na koronawirusa nie polecieli Thomas Muller i Benjamin Pavard. Kontuzjowani byli Douglas Costa, Corentin Tolisso i Serge Gnabry. Pojedynek zatem zapowiadał się bardzo interesująco. Naprzeciwko siebie zagrali również napastnicy walczący w poprzednim sezonie o złotego buta - Ciro Immobile i Robert Lewandowski.

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla Bayernu. Fatalny błąd Mateo Musacchio wykorzystał Robert Lewandowski. Dla Polaka było to czwarte trafienie w rozgrywkach. W 24. minucie ładną zespołową akcję strzałem zza pola karnego, wykończył siedemnastoletni Jamal Musiala. Dramat Rzymian trwał. Kolejne złe zachowanie w obronie wykorzystał Kingsley Coman. Francuz pobiegł wzdłuż linii i uderzył na bramkę. Odbitą przez bramkarza piłkę dobił Leroy Sane. Sytuacja gospodarzy była już bardzo trudna.

Druga połowa to szybki czwarty cios zadany przez gości. Kontrę wyprowadził Sane, a jego podanie niefortunnie na gola samobójczego zamienił Francesco Acerbi. Festiwal strzelecki trwał. W 49' minucie konto bramkowe dla Lazio otworzył Joaquin Correa. Hansi Flick zaczął wprowadzać defensywnych zawodników i Bayern oddał nieco pole gry. Gospodarze nie zdołali zmniejszyć strat i mecz zakończył się wynikiem 1:4. Robert Lewandowski po strzeleniu 72. bramki w Lidze Mistrzów, przegonił w tej klasyfikacji Raula Gonzaleza, stając się trzecim najlepszym strzelcem w historii rozgrywek. 17 marca zostanie rozegrany rewanż w Monachium.

Lazio - Bayern 1:4 (0:3)

Bramki: 49' Correa - 9' Lewandowski, 24' Musiala, 42' Sane, 47' Acerbi (s.)

Lazio: Reina - Gabarron (53' Hoedt), Acerbi, Musacchio - Lazzari, Milinković-Savić (81' Cataldi), Lucas Leiva (53' Escalante), Alberto (81' Akpa Akpro), Marusić - Correa, Immobile

Bayern: Neuer - Sule, Boateng, Alaba, Davies - Kimmich, Musiala (90' Choupo-Moting), Sane (90' Sarr), Goretzka (63' Martinez), Coman (75' Hernandez)- Lewandowski

Żółte kartki: 28' Alberto, 51' Leiva, 58' Correa, 65' Marusić, 69' Escalante - 72' Kimmich, 75' Coman

Sędzia: Orel Grinfeld