Tenis - WTA Adelajda: błyskawiczny awans Igi Świątek do ćwierćfinału
PPP

• Dodał: Dawid Kowalski
  • Data publikacji: 24.02.2021, 12:00

W 1/8 finału turnieju WTA 500 rozstawiona z "5" Iga Świątek pokonała reprezentantkę gospodarzy Maddison Inglis. Spotkanie trwało 75 minut. Polka straciła łącznie cztery gemy i pewnie awansowała do ćwierćfinału.

Reprezentantka Australii w pierwszej rundzie wyeliminowała gwiazdę tenisa z tego kraju - Samanthę Stosur. Do turnieju w Adelajdzie awansowała poprzez kwalifikacje. Polka, rozstawiona z "5" oczywiście miała zapewniony udział w turnieju głównym, a mecz pierwszej rundy wygrała pewnie. Przed dzisiejszym spotkaniem była więc zdecydowaną faworytką.

Spotkanie rozpoczęło się dla obu pań od wygranych własnych gemów serwisowych. Od stanu 1:1 w pierwszym secie Iga Świątek narzuciła przeciwniczce swój agresywny styl gry. Świetnie funkcjonował backhand. Polka wygrała pięć kolejnych gemów, dwukrotnie przełamując rywalkę. Nie można jednak powiedzieć, że to był pogrom. Większość gemów była wyrównana. W decydującym gemie pierwszego seta Inglis miała dwie szansę na przełamanie turniejowej "5". Dopiero świetny serwis przy trzeciej piłce setowej zakończył pierwszą odsłonę spotkania.

Ostatni gem pierwszego seta zdecydowanie podbudował Australijkę i ta w drugim secie postawiła twarde warunki. Zaczęła grać odważniej. Świetnie funkcjonował jej serwis, przez co Świątek miała problem ze zdobyciem przełamania. Na szczęście dla polskich kibiców Iga również pewnie utrzymywała swoje podanie. Poprawiła procent pierwszego serwisu, który w pierwszej odsłonie spotkania wynosił zaledwie 39%. W 7. gemie drugiej partii Polka wreszcie doprowadziła do sytuacji, gdzie mogła przełamać rywalkę i skrzętnie tę okazję wykorzystała. Następnie utrzymała swoje podanie nie tracąc ani jednego punktu. Zrezygnowana Australijka została przełamana po raz kolejny i spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 6:3.

W ćwierćfinale Świątek zmierzy się z Danielle Rose Collins, która niespodziewanie wyeliminowała pierwszą w rankingu światowym Ashleigh Barty.