Tenis - ATP Montpellier: deblowa porażka Hurkacza i Walkówa

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 24.02.2021, 16:38

Hubert Hurkacz i Szymon Walków przegrali mecz pierwszej rundy debla w Montpellier. Lepsi od Polaków okazali się Henri Kontinen i Edouard Roger Vasselin. Fin i Francuz wygrali 6:7(5), 6:2, 10:8 i zameldowali się w ćwierćfinale imprezy. W turnieju nadal rywalizuje jeszcze Wrocławianin, który zainauguruje swój występ singlowy w czwartek. Jego przeciwnikiem będzie Alejandro Davidovich Fokina.

Hubert Hurkacz i Szymon Walków w ramach pierwszej rundy gry podwójnej w Montpellier, zmierzyli się z doświadczonymi deblistami Henri Kontinenem i Edouardem Rogerem-Vasselinem. Polacy zagrali wspólnie pierwszy raz od challengera w Quimper rozegranego w 2019 roku. Faworytami spotkania byli rozstawieni z numer pierwszym rywale biało-czerwonych, choć fińsko-francuska para ma za sobą nieudany start w Australian Open. W Melbourne odpadli już w pierwszej rundzie przegrywając z duetem Ricardas Berankis/Michaił Kukuszkin.

Mecz rozpoczął się od przegranego serwisu przez Hurkacza. Polacy byli w stanie odrobić straty w siódmym gemie, gdzie zanotowali m.in. dwa winnery bezpośrednio z returnów. Do końca seta serwujący pewnie wygrywali swoje podanie i o losach pierwszego seta zadecydował tie break. W nim biało-czerwoni mieli dużo szczęścia. Przy stanie 4:4 najpierw Hurkaczowi pomogła siatka, a przy kolejnym punkcie Kontinen trafił w głowę Francuza. Więcej mini breaków nie było i polski debel wygrał do pięciu.

W drugiej partii gra Polaków pogorszyła się,  a efektem tego była podwójna utrata podania przez Walkówa. Całego seta przegrali 6:2 i o losach meczu zadecydował super tie break. W nim biało-czerwoni zaprezentowali się lepiej, przez cały czas dotrzymując kroku rywalom. Na wyróżnienie zasługuje znakomity crossowy bekhend zagrany przez Hurkacza na 8:9. Niestety wrocławianin serwując na pozostanie w spotkaniu, popełnił podwójny błąd serwisowy, więc to Francuz i Fin cieszyli się z awansu do ćwierćfinału. W nim zmierzą się z reprezentantami gospodarzy Jo-Wilfriedem Tsongą i Ugo Humbertem.

Wynik:

Henri Kontinen (FIN)/Edouard Roger Vasselin (FRA) [1] - Hubert Hurkacz (POL)/Szymon Walków (POL) 6:7(5), 6:2, 10:8