Skoki narciarskie - MŚ: Sara Takanashi zwycięża w kwalifikacjach
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 24.02.2021, 19:00

W kwalifikacjach do czwartkowego konkursu mistrzostw świata zwyciężyła Sara Takanashi. Tuż za nią znalazły się Marita Kramer i Ema Klinec. Awans do konkursu uzyskały dwie Polki. Najlepsza z nich, Anna Twardosz, uplasowała się na 25. miejscu.

Na starcie środowych kwalifikacji w Oberstdorfie pojawiło się 57 zawodniczek, w tym cztery reprezentantki naszego kraju. Najdłuższy skok oddała Sara Takanashi (103 m), tym samym plasując się na pozycji liderki. Na drugim miejscu, ze stratą 2,5 punktu do Japonki, znalazła się Marita Kramer. Austriaczka oddała wyśmienity skok o długości 101,5 metra. Podium, po skoku na odległość 98 m, zamknęła Ema Klinec. Świetne skoki oddały także Jerneja Brecl (102 m) i Nika Kriznar (98,5 m), co dało im kolejno czwarte i piąte miejsce.

Pierwszą z Polek, która usiadła na belce startowej, była Nicole Konderla. Dziewiętnastolatka, przy mocnym wietrze w plecy i z problemami w locie, oddała skok na odległość 70 metrów. Wynikiem tego było jej 47. miejsce i brak kwalifikacji do czwartkowego konkursu. Kinga Rajda (74,5 m) zajęła 39. miejsce, tym samym zyskując awans do dalszych rozgrywek. Kamila Karpiel, po skoku na odległość 72 metrów, zajęła 42. miejsce i nie dołączyła do grona zakwalifikowanych. Najlepsza z Polek – Anna Twardosz (87,5 m) - zajęła 25. miejsce, gwarantując sobie start w pierwszej serii czwartkowego konkursu.