Liga Mistrzów [ZAPIS RELACJI]

• Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 24.02.2021, 22:45

Czas na ostatnie rozstrzygnięcia pierwszej serii spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów. W Bergamo Atalanta podejmie Real Madryt, a w Bukareszcie dojdzie do spotkania Borussii Mönchengladbach z Manchesterem City. Na naszą relację zapraszamy już od 21:00!

Atalanta - Real Madryt 0:1

Borussia Mönchengladbach - Manchester City 0:2

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji z dzisiejszych meczów Ligi Mistrzów. Na kolejne emocje z Champions League zapraszamy 9 marca, kiedy rozpoczniemy serię meczów rewanżowych. Do zobaczenia!

Gladbach – City 0:2 Pretendenci do zdobycia tytułu mistrza Premier League zwyciężają skromnie pod względem bramek, aczkolwiek efektywności na boisku nie można im odmówić. Anglicy dominowali w Budapeszcie, a dwukrotne umieszczenie piłki w siatce to absolutne minimum, jakie mogliśmy dziś zobaczyć. Borussia M'gladbach wykreowała kilka sytuacji, które najczęściej kończyły się skuteczną interwencją obrońców. Niemców czeka twardy orzech do zgryzienia w rewanżu, natomiast klub z pewnością nie zamierza zawiesić białej flagi.

Atalanta - Real Madryt 0:1 - Na koniec przypomnijmy. Jedyną bramkę w spotkaniu strzelił Ferland Mendy w 86. minucie. Real Madryt wygrywa na wyjeździe z Atalantą Bergamo w pierwszym spotkaniu 1/8 finału.

Atalanta - Real Madryt 0:1 - Można powiedzieć, że czerwona kartka ustawiła spotkanie. Atalanta cofnęła się do obrony, ale Real nie dawał jej szans na szybkie kontrataki. Królewscy mocniej przycisnęli jedynie pod koniec pierwszej połowy. Poza tym, goście grali zdecydowanie za wolno, żeby wykorzystać przewagę zawodnika i zdobyć większą przewagę przed rewanżem. A ten za 3 tygodnie w Madrycie - 16. marca.

Atalanta - Real Madryt 0:1 - Koniec meczu w Begramo. Real zdecydowanie pokonuje Atalantę!

Atalanta - Real Madryt 0:1 - Ostatnia szansa dla Atalanty. Wrzutka z rzutu wolnego, ale Courtois piąstkuje piłkę.

Gladbach – City 0:2 Sędzia kończy spotkanie! Manchester City wygrywa w swoim pierwszym meczu 1/8 finału 2:0.

Atalanta - Real Madryt 0:1 - 3 dodatkowe minuty doliczone w Bergamo.

Gladbach – City 0:2 Christoph Kramer prosi o pomoc medyczną.

Atalanta - Real Madryt 0:1 - Lucas groźnie dośrodkowuje w pole karne. Zamieszanie z udziałem Mariano i Casemiro nie doprowadziło jednak do strzału.

Gladbach – City 0:2 Ferran Torres, którzy wszedł niedawno na boisko, kreuje swoją pierwszą sytuację w meczu. Obrońcy są jednak na tyle czujni, że od razu krzyżują jego zamiary.

Gladbach – City 0:2 Sędzia dolicza trzy minuty do podstawowego czasu gry w drugiej połowie.

Atalanta - Real Madryt 0:1 - Podwójna zmiana w Atalancie. Schodzi Maehla i wprowadzony w drugiej połowie Ilicic. Na boisku pojawili się Palomino i Malinovsky.

Gladbach – City 0:2 Rzut wolny dla Manchesteru City. Fauluje Ramy Bensebaini.

Gladbach – City 0:2 Jonas Hofmann ucierpiał w starciu i opuszcza boisko. Swoją szansę dostaje Hannes Wolf.

Atalanta - Real Madryt 0:1 - Krótkie rozegranie rzutu wolnego. Niepilnowany Francuz oddał strzał swoją słabszą, prawą nogą z ok. 25 metra.

Atalanta - Real Madryt 0:1 - MENDY! 1:0 dla Realu!

Gladbach – City 0:2 W polu karnym niespodziewanie znajduje się Jonas Hofmann, który upada po kontakcie z piłkarzem City. Sędzia jest nieugięty i nie zgadza się ze zdaniem niemieckiego pomocnika, iż powinien wskazać na wapno.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Najpierw rzut wolny z prawej strony dla Realu. Krótkie rozegranie, dwie próby wrzutek, a na koniec wybicie obrońcy na rzut rożny.

Gladbach – City 0:2 Obywatele czują niedosyt. Riyad Mahrez strzela tuż obok słupka!

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Casemiro wpada w pole karne i po delikatnym kontakcie upada na murawę. Sędzia ostrzega Brazylijczyka, że kolejna próba nurkowania może zakończyć się dla niego kolejną żółtą kartkę.

Gladbach – City 0:2 Hiszpański szkoleniowiec decyduje się na kolejną zmianę. Gabriel Jesus ustępuje miejsca Sergio Aguero.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Tym razem próbuje Duro, ale piłka trafia w obrońcę.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Real nie mogąc dostać się pod bramkę Atalanty próbuje strzelać z daleka. Toni Kroos mocno uderza z 40 metrów, ale piłka mija bramkę.

Gladbach – City 0:2 Dwie minuty po niecelnym zagraniu schodzi Phil Foden. Na boisku pojawia się Ferran Torres.

Gladbach – City 0:2 Matthias Ginter idzie w ślady kolegi z drużyny i stara się wcisnąć piłkę pomiędzy słupki. Kolejna próba kończy się fiaskiem.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Zmiany w ekipie Królewskich. Na boisko wychodzą Arribas i Duro. Z murawy zeszli Isco i Asensio.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Dośrodkowanie Modricia z lewej strony, ale nie znalazł nim żadnego z partnerów.

Gladbach – City 0:2 Przebudzenie po stronie Niemców. Jonas Hofmann oddaje silny strzał z dystansu, który blokowany jest przez obrońcę.

Gladbach – City 0:2 Szkoleniowiec Die Fohlen wprowadza do gry "świeżą krew". Breel Embolo zastępuje Larsa Stindla.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Asensio uderza w środek bramki. Łatwy strzał do obrony dla Golliniego.

Gladbach – City 0:2 O ile w pierwszej połowie Gladbach starał się wykreować sytuację, która przyniosłaby im bramkową korzyść, tak w drugiej części meczu nieco opadł z sił i nie prezentuje swojej najlepszej strony.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Faul na Lucasie w okolicach 30. metra przed bramką Atalanty. Przy okazji żółtą kartkę zobaczył Gosens.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Atalanta nie próbuje zakładać pressingu na Realu. Królewscy z kolei zaciekle atakują próbujących rozgrywać swoje akcje gospodarzy.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Gospodarze w końcu kilka razy wychodzą z własnej połowy. Nie są to co prawda akcje bramkowe, ale widać delikatną poprawę względem poprzednich minut.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Kolejna próba Modricia. Kolejna ponad bramką

Gladbach – City 0:2 GOL! Bernardo Silva skacze wysoko i zagrywa piłkę głową w stronę Gabriela Jesusa, który wykorzystuje idealne podanie. Mamy 2:0!

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Kolejna próba kontrataku Atalanty zatrzymana już po kilku podaniach. Real znowu w posiadaniu piłki. W drugiej połowie w statystyce tej Królewscy przeważają 87%-13%

Gladbach – City 0:1 Będący przy piłce Phil Foden posyła piłkę po murawie do Silvy, który jej nie dosięga. Sytuację opanowuje piłkarz w czarnym trykocie i wybija futbolówkę na aut.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Kolejna zmiana, ale tym razem w zespole gości. Mariano za dobrze spisującego się dzisiaj Viniciusa.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Kroos próbuje z 30 metra. Piłka odbiła się od obrońcy i zobaczymy rzut rożny

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Ilicic wchodzi za Muriela.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Zółta kartka dla Mendiego. Stracił piłkę na połowie Atalanty i przy próbie odbioru ostro zaatakował przeciwnika.

Gladbach – City 0:1 City nie chce tracić czasu i usilnie stara się podwyższyć wynik na 2:0. Umiejętnościami technicznymi popisuje się Gabriel Jesus, zgrabnie omijając obrońców. Finalny strzał Brazylijczyka zostaje zatrzymany.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Do wejścia szykuje się Ilicic. Gasperini najwyraźniej chce rozruszać formację ofensywną swojego zespołu.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Piłka trafia pod nogi Viniciusa, który z kilku metrów przenosi ją wysoko nad poprzeczką.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Modric dośrodkowuje z prawej strony boiska. Będziemy mieć rzut rożny.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Atalanta nie potrafi wymienić kilku podań i szybko traci piłkę. Real cały czas kontroluje spotkanie.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Real zaczyna od groźnego strzału Modricia z pola karnego. Sprytny strzał po ziemi, po rykoszecie, niewiele minął prawy słupek gospodarzy.

Gladbach – City 0:1 Od razu do ataku przystępują podopieczni Pepa Guardioli. Ilkay Gundogan będąc w posiadaniu piłki, zdecydował się na zagranie do kolegi ustawionego po lewej stronie od bramki. Obrońcy są czujni i przejmują futbolówkę.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Zaczynamy drugą połowę w Bergamo!

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Atalanta mocno cofnęła się po stracie zawodnika. Gospodarze chcieli atakować kontrami, ale zabrakło im dokładności na połowie rywala. Widoczny jest także brak silnego Zapaty, który mógłby przepychać się z obrońcami Realu.

Gladbach – City 0:1 Wracamy po przerwie!

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Zidane zaskoczył wszystkich wystawiając Isco w 11-stce. Hiszpan gra "fałszywą 9" zgrywając piłkę wchodzącemu ze skrzydła Viniciusa. Lewa strona gości działa o wiele lepiej od prawej, na której słabo prezentuje się Asensio, a Lucas bardzo rzadko zapuszcza się na połowę rywala.

Gladbach – City 0:1 W pierwszej części spotkania dominował zespół z Premier League. Anglicy czterokrotnie oddawali strzały na bramkę Źrebaków, z których finalnie padł jeden gol. Gladbach miało swoje "pięć minut", choć każda obecność w strefie jedenastki była błyskawicznie wychwytywana i eliminowana.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Real zdecydowanie lepiej zaczął spotkanie. Do czerwonej kartki stwarzał zagrożenie pod bramką Atalanty, a po niej gospodarze mocno okopali się we własnym polu karnym. Dopiero w ostatnich 10-15 minutach pierwszej połowy Real znowu mocno przycisnął co zaowocowało m.in. strzałem Varana.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Koniec 1. połowy spotkania!

Gladbach – City 0:1 Minęła minuta doliczonego czasu gry. Czas na przerwę.

Gladbach – City 0:1 Tuż przed końcem pierwszej połowy szansę na podwyższenie licznika goli ma Phil Foden, który finalnie posyła piłkę nad poprzeczką.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Sędzia doliczył 3 minuty.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Ależ okazja dla Realu! Varane uderzył piłkę głową, ale Gollini instynktownie obronił.

Gladbach – City 0:1 Artur Soares Dias gwiżdże po niesportowym zachowaniu Nico Elvediego. Szwajcarski obrońca otrzymuje jedynie ostrzeżenie za groźny wślizg.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - faul na Viniciusie z lewej strony. Za chwilę Kroos wrzuci piłkę w pole karne z rzutu wolnego.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Real spróbował dośrodkowania z prawej strony. Do piłki dopadł Icso, ale uderzył niecelnie. Hiszpan był jednak na pozycji spalonej.

Gladbach – City 0:1 Po chwili oddechu The Citizens znów rozkręcają swoją maszynę. Do piłki podchodzi Joao Cancelo i wykonuje strzał z dystansu. Zagranie przechodzi nad poprzeczką.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Chwila przerwy w Bergamo. Na boisku leży Muriel i Lucas.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Muriel próbuje z 20 metra. Płaski strzał minął jednak prawy słupek Courtois.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Jeszcze jeden strzał na bramkę gospodarzy. Głową próbował, niewidoczny wcześniej, Asensio.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Kolejna groźna akcja Realu. Tym razem Vinicius dostał świetne podanie od Isco. Po uderzeniu Brazylijczyka piłka odbiła się jednak od obrońcy.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Po rzucie rożnym piłka trafia przed pole karne do Modricia, ale Chorwat uderza niecelnie, ponad bramką

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Isco otrzymuje podanie od Modricia ze skrzydła, przyjmuje futbolówkę w gąszczu piłkarzy Atalanty, w końcu udaje mu się obrócić i oddać groźny strzał.

Gladbach – City 0:1 Tempo meczu po intensywnym pół godziny nieco się uspokoiło. Przy piłce na zmianę są obie drużyny, które starają się rozpracować linię defensywną oponentów.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Atalanta mocno okopuje się we własnym polu karnym. Oprócz Muriela wszyscy zawodnicy gospodarzy ustawiają się na ostatnich 30 metrach boiska.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Gospodarze świetnie wyszli spod pressingu pod własną bramką i kontra zakończyłaby się strzałem gdyby ostatnie podanie do Muriela było dokładniejsze.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Real cały czas przy piłce, ale brak konkretów pod bramką rywali. Atalanta z kolei od kilku minut nie potrafi wymienić kilku podań na połowie Realu.

Gladbach – City 0:1 Piłkarze City wymieniają pomiędzy sobą krótkie podania w środkowej strefie boiska.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Ostre wejście wślizgiem Nacho. Najpierw trafił w piłkę lecz potem przewrócił przeciwnika

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Pierwsza zmiana w Atalancie. Z boiska schodzi Zapata zgłaszający ból w lewym udzie. Na murawie pojawia się Pasalic.

Gladbach – City 0:1 GOL! Joao Cancelo dośrodkowuje do Bernardo Silvy, który uderza głową w piłkę i pewnie umieszcza ją pomiędzy słupkami.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Kolejna kontra gości i kolejny raz Nacho zatrzymuje Zapatę. Świetny mecz Hiszpana.

Gladbach – City 0:0 Zamieszanie pod bramką Borussi, Raheem Sterling domaga się rzutu karnego. Sędzia nie podejmuje takowej decyzji.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Atalanta próbuje się odgryźć Realowi, ale kolejne z dośrodkowań było niecelne.

Gladbach – City 0:0 Aymeric Laporte zagrywa nieczysto, czego skutkiem jest podyktowanie stałego fragmentu gry (rzut wolny).

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Piękna akcja Nacho. Środkowy obrońca poszedł odważnie z piłką, wpadł w pole karne Atalanty i uderzył z ostrego kąta na bramkę gości, ale jego strzał był niecelny.

Gladbach – City 0:0 Bernardo Silva zagrywa niedokładnie do kolegi w polu karnym - piłkę przechwytuje bramkarz.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Real cały czas w posiadaniu piłki. Atalanta wyczekuje na próby odbioru i szybkie kontry. Jedną z nich zatrzymał faulem Casemiro, za co obejrzał żółtą kartkę. Ten kartonik eliminuje go z występu w rewanżu.

Gladbach – City 0:0 Źrebaki odpowiadają na dynamiczny kwadrans w wykonaniu City. Kolejny raz Plea wychodzi do przodu, ale obrońcy sumiennie odrobili zadanie domowe i stopują atak.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Nacho trafiony w twarz przez Zapatę. Mamy chwilę przerwy.

Gladbach – City 0:0 Alassane Plea wychodzi do przodu, otrzymuje prostopadłe podanie i szuka szansy na umieszczenie piłki w siatce. Ederson zalicza dobrą interwencję.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Trener Atalanty szybko reaguje na brak zawodnika. Będzie zmiana w szeregach gospodarzy.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Isco strzela jednak w mur.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Czerwona kartka dla Freulera. Real Madryt wykona rzut wolny z 18 metra. Pozycja idealna na strzał bezpośredni.

Gladbach – City 0:0 Piłkarze Gladbach przejmują kontrolę nad piłką chwilę po wtargnięciu Raheema Sterlinga w strefę jedenastego metra.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Mendy powalony przed polem karnym wychodząc na pozycję sam na sam. Sędzia wyciąga czerwony kartonik.

Gladbach – City 0:0 City ciągle daje o sobie znać, grając wysoki pressing i okupując okolicę pola karnego przeciwników.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Zapata atakuje prawą stroną, nie daje powalić się obrońcom i wywalcza rzut rożny

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Strata Isco w środku pola, ale Nacho świetnie przerywa akcję Atalanty na prawym skrzydle.

Gladbach – City 0:0 Pierwsza sytuacja stworzona przez Die Fohlen. Sędzia asystent podnosi chorągiewkę - Jonas Hofmann na spalonym.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Goście utrzymują się przy piłce, grają kombinacyjnie i próbują dostać się pod bramkę rywali skrzydłami. Szczególnie lewym, na którym występują Mendy i Vinicius.

Gladbach – City 0:0 Joao Cancelo przedziera się przez obrońców na prawym skrzydle, finalnie jednak traci futbolówkę.

Gladbach – City 0:0 Ponowna szansa na zdobycie gola wykreowana ze strony Anglików. Tym razem Phil Foden wygospodarował sobie miejsce i postraszył Sommera. Bezskutecznie.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Brazylijczyk faulowany przy lewym narożniku pola karnego. Zaraz Real wykona stały fragment gry.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Vinicius próbuje atakować lewym skrzydłem, ale jest szybko podwajany, a nawet potrajany przez obrońców gosdpodarzy.

Gladbach – City 0:0 Raheem Sterling zagrywa w okolicę jedenastki, chociaż obrońcy są czujni. Rzut rożny dla podopiecznych Pepa Guardioli.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Dwa groźne dośrodkowania Atalanty, najpierw z lewej, a potem z prawej strony. Żadne z nich nie zakończyło się jednak strzałem.

Gladbach – City 0:0 Joao Cancelo posyła piłkę w światło bramki, ale Yann Sommer blokuje strzał bez problemu.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Rzut wolny dla Atalanty, ale piłka nie przeszła pierwszego obrońcy Realu.

Gladbach – City 0:0 Denis Zakaria atakuje swojego oponenta. W konsekwencji arbiter odgwizduje rzut wolny dla Obywateli.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Dobra akcja Isco i Viniciusa, ale zabrakło dokładnego dośrodkowania w ostatniej fazie akcji.

Atalanta - Real Madryt 0:0 - Zaczynamy spotkanie!

Gladbach – City 0:0 Mamy pierwszy gwizdek!

Atalanta - Real Madryt - Spotkanie rozpocznie się minutą ciszy na cześć Williego Ta Bi - zawodnika Atalanty, który zmarł kilka dni temu

Gladbach – City Sędzią głównym będzie Artur Soares Dias.

Gladbach: Sommer – Elvedi, Zakaria, Ginter – Lainer, Neuhaus, Kramer, Hofmann, Bensebaini – Plea, Stindl City: Moraes – Cancelo, Laporte, Dias, Walker – Foden, Rodri, Gundogan – Silva, Jesus, Sterling

Gladbach – City - Mecz zostanie rozegrany na Puskas Arena w Budapeszcie. Początkowo Anglicy mieli pojechać do Niemczech, ale restrykcje związane z pandemią pokrzyżowały wstępne założenia. Faworytami pojedynku są liderzy angielskiej ekstraklasy, ale jak mawiał Kazimierz Górski - "dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe". Obywatele są niepokonani od trzech miesięcy, za to M'gladbach zaskoczył wygrywając z Borussią Dortmund oraz Bayernem. W drużynie Źrebaków drzemie potencjał, który potencjalnie może zagrozić City.

Atalanta - Real Madryt - Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Niemiec Tobias Stieler

Atalanta - Real Madryt - Znamy składy zespołów. Atalanta: Gollini - Toloi, Romero, Djimsiti - Maehle, de Roon, Freuler, Gosens - Pessina - Zapata, Muriel. Real Madryt: Courtois - Lucas, Varane, Nacho, Mendy - Kroos, Casemiro, Modric - Asensio, Isco, Vinicius.

Atalanta - Real Madryt - W dzisiejszym spotkaniu w Bergamo Atalanta podejmie Real Madryt. Gospodarze po gorszym początku sezonu znowu znajdują się w czołówce Serie A. W weekend efektownie pokonali Napoli 4:2. Goście z kolei walczą z plagą kontuzji. Na ławce Realu zobaczymy prawie samych juniorów. Ostatnie spotkania drużyny z Madrytu to dobre wyniki, lecz słaby styl. Jednak Liga Mistrzów to rozgrywki Los Blancos. Czy rewelacja zeszłego sezonu Chamipons League postawi się dzisiaj weteranom? Zapraszamy na relację.

Na relację z obu dzisiejszych spotkań Champions League zapraszamy chwilę przed 21:00!

Relację przygotowali: Rafał Judka i Izabela Szukowska