Tenis - WTA Adelajda: Iga Świątek szybko awansuje do półfinału
Carine06/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 25.02.2021, 10:16

Iga Świątek (18. WTA) pokonała Danielle Rose Collins (37. WTA) w ćwierćfinale turnieju w Adelajdzie 6:2, 3:0 k. W trakcie drugiego seta Amerykanka zdecydowała się poddać mecz, po wzięciu przerwy medycznej. Zwycięstwo zapewniło Polce awans do półfinału imprezy, w którym zmierzy się ze Szwajcarką, Jil Belen Teichmann (61. WTA), która po trzygodzinnym pojedynku wygrała z Anastazją Sewastową (56. WTA) 6:4, 6:7(8), 7:5.

Dla obu tenisistek było to pierwsze bezpośrednie starcie, jednak od początku zdecydowaną faworytką była wyżej rozstawiona zawodniczka z Warszawy. Iga świetnie rozpoczęła spotkanie, wygrywając swoje podanie bez straty punktu, a następnie przełamała podanie rywalki do 15. Drobne problemy pojawiły się w trzecim gemie, kiedy aż trzykrotnie dochodziło do równowagi, ale Idze udało się utrzymać serwis. Amerykanka zaczęła wyglądać znacznie lepiej, niż na początku meczu i w kolejnym gemie wygrała swoje podanie, a następnie odłamała przy serwisie Igi. Polka przy jedynym break-poincie popełniła podwójny błąd serwisowy, który kosztował ją utratę przewagi. Odpowiedź naszej najlepszej tenisistki nastąpiła jednak bardzo szybko i już w kolejnym gemie ponownie przełamała Amerykankę, a następnie utrzymała podanie, pomimo dwóch break-pointów po stronie rywalki. W ósmym gemie Świątek nie pozwoliła Collins na zdobycie nawet punktu przy jej podaniu i wygrała seta 6:2.

Początek drugiej odsłony był bardzo trudny dla Igi, a przeciwniczka miała aż trzy szanse na przełamanie. Polka potrafiła się wybronić z każdej z nich, a następnie sama wykorzystała okazję do zamknięcia pierwszego gema. W dwóch kolejnych  gemach nie mieliśmy już najmniejszych wątpliwości, a Iga wygrała osiem kolejnych punktów, szybko obejmując prowadzenie 3:0 w secie. Amerykanka w tym momencie poprosiła o przerwę medyczną, a chwilę później zdecydowała się poddać mecz z powodu urazu pleców. W takiej sytuacji Iga Świątek wygrała spotkanie 6:2, 3:0 k. i awansowała do półfinału turnieju. W następnej rundzie rywalką naszej tenisistki będzie Jil Belen Teichmann, która po bardzo długiej, trzygodzinnej walce wyeliminowała Anastazję Sewastową.