NHL: Wild gromią faworytów, Julien zwolniony z Canadiens
Me/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 25.02.2021, 10:05

W środową noc zaskoczyły przede wszystkim rozmiary wygranej hokeistów Wild w Denver - goście wygrali aż 2:6. Na Florydzie z kolei w najlepszy możliwy sposób w końcu przełamali się Stars, pokonując liderów Dywizji Centralnej Panthers. Ciekawie było również w Filadelfii, gdzie ważne zwycięstwo odnieśli Flyers. Meczom towarzyszyła informacja o zwolnieniu trenera Canadiens Claude'a Juliena.

Druga bramka Wild w spotkaniu w Denver była 800. punktem w NHL dla urodzonego w Minneapolis Zacha Parise. Po raz kolejny nie zawiódł debiutant Kirił Kaprizow, zaliczając dwie ważne asysty i dobijając tym samym już do 11 w tych rozgrywkach. Aż do 52. minuty Avalanche byli w stanie utrzymywać kontakt z Wild - wtedy po świetnym podaniu wspomnianego Rosjanina trafił Ryan Hartman. Dwie ostatnie bramki, które dodatkowo były dla niego premierowe w tym sezonie, dorzucił Nico Sturm. To już czwarta wygrana w rzędu Wild, którzy dzięki triumfowi przeskoczyli "Lawiny" w tabeli Dywizji Zachodniej.

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Dallas na Florydzie przerwali serię 6 meczów bez wygranej. Dodatkowo, zrewanżowali się oni Panthers za porażkę dwa dni wcześniej, kiedy zostali wprost zmiażdżeni, oddając aż 26 strzałów mniej. Tym razem jeszcze lepiej niż w poprzednim meczu (49 obron, 3 puszczone bramki) zagrał bramkarz "Gwiazd" Anton Chubodin, który zaliczył aż 43 obrony, doprowadzając Panthers po raz pierwszy w tych rozgrywkach do sytuacji, w której nie zdobyli oni bramki w meczu. Rosjanin inspirował przede wszystkim w drugiej tercji, kiedy nacisk "Panter" był największy, jeszcze przy stanie 0:1. Chubodin jest zdecydowanie najlepszym hokeistą Stars w ostatnich miesiącach - to jego interwencje wielokrotnie ratowały drużynę w drodze do finału Pucharu Stanleya sezonu 2019/20. Nie inaczej jest też w tych rozgrywkach - "Pantery" będą naprawdę  zdziwione, że nie trafiły we środę ani razu.

Florida Panthers - Dallas Stars 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Mecz w Filadelfii był wyrównany, a szczególnie wyróżniło się dwóch zawodników. Trzy asysty zaliczył lider Flyers Claude Giroux, a hattricka na swoim koncie zapisał lewoskrzydłowy Rangers Chris Kreider. Głównym problemem "The Gers" były zbyt liczne wizyty na ławce kar - zawodnicy tej ekipy lądowali na niej aż ośmiokrotnie.

Philadelphia Flyers - New York Rangers 5:4 (2:1, 2:1, 0:1)

Z pracy w Montrealu tej nocy zwolniony został trener Claude Julien. Głównym powodem zmiany na tym stanowisku była kiepska forma hokeistów Canadiens, którzy w ostatnich ośmiu meczach wygrali tylko dwa razy. O ile w poprzednim sezonie właściciel "Habs" Marc Bergevin wykazywał się dużą cierpliwością (zawodnicy z Montrealu dwukrotnie zaliczyli wtedy serię 8 meczów bez zwycięstwa), o tyle teraz zdecydował się zwolnić Juliena przy pierwszej tak niekorzystnej passie w tych rozgrywkach. Tymczasowym szkoleniowcem został Dominique Ducharme.