Tenis - ATP Montpellier: porażka Hurkacza
sirobi 2018

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 25.02.2021, 15:10

Hubert Hurkacz przegrał w drugiej rundzie turnieju ATP 250 w Montpellier z Alejandro Davidovichem Fokiną 5:7, 2:6. Hiszpan prezentował się lepiej i grał dużo regularniej od Polaka.

Hubert Hurkacz i Alejandro Davidovich Fokina grali ze sobą pół roku temu w ramach drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. Wtedy lepszy okazał się Hiszpan, więc Polak miał okazję do rewanżu. Niżej notowany tenisista powrócił po kontuzji kostki, której nabawił się na początku lutego podczas challengera w Bielli. Uraz wykluczył go między innymi ze startu w Australian Open.

Hurkacz bardzo dobrze rozpoczął spotkanie, wychodząc na prowadzenie 3:1. Wtedy gra Polaka znacznie się pogorszyła. Fokina natychmiastowo przełamał powrotnie i do końca seta pewnie wygrywał swoje podanie. Wrocławianin w siódmym gemie jeszcze był w stanie obronić break pointa, lecz seria nieudanych zagrań w jedenastym gemie dała utratę serwisu i porażkę 5:7.

W trzecim gemie drugiej partii Hurkacz znów musiał bronić się przed utratą podania. Przy trzecim break poincie Hiszpan podkręcił stopę i padł na kort. Fokina poprosił o przerwę medyczną, aby opatrzeć bolące miejsce. Po kilku minutach niżej notowany z graczy wrócił do gry z obandażowaną stopą. Wydawało się, że powstała szansa na odwrócenie losów meczu przez Polaka. Niestety wrocławianin w piątym gemie przegrał od stanu 40:15 cztery piłki z rzędu. Hurkacz sprawiał wrażenie rozbitego i popełniał dużo niewymuszonych błędów. Rozstawiony z czwórką tenisista dał się przełamać jeszcze w siódmym gemie. Hiszpan zwyciężył 7:5, 6:2 i w kolejnej rundzie zagra z Jegorem Gierasimowem.