Siatkówka: Grupa Azoty Chemik Police - Vakifbank Stambuł [Zapis relacji LIVE]

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 25.02.2021, 16:07

Po wczorajszych meczach męskich drużyn w ramach siatkarskiej Ligi Mistrzów dziś pora na jedynego polskiego przedstawiciela w rozgrywkach kobiet. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Grupy Azoty Chemika Police z Vakifbankiem Stambuł.

1. mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzyń CEV:

Grupa Azoty Chemik Police - Vakifbank Stambuł 0:3 (9:25, 15:25, 20:25)

Relacja na żywo

Dziękujemy, że byli Państwo z nami, choć nie było to miłe popołudnie dla kibiców polskiej siatkówki i Grupy Azoty Chemika Police. Z dziennikarskiego obowiązku - Zehra Gunes MVP tego spotkania.

20:25 - Koniec tego meczu. Chemik był dziś bezradny w starciu z tureckim gigantem. Zderzenie z turecką ścianą okazało się bardzo bolesne. Rewanż za tydzień w Turcji, ale trudno się łudzić, że uda się coś ugrać.

17:21 Martyna Łukasik z punktowym blokiem. Wyglądało to bardzo efektownie. Dziś momentami Serbka pokazuje bardzo dobrą postawę, ale to trochę za mało.

15:20 Vakifbank zdobywa 20 punkt i wchodzi w ostatnią fazę trzeciego seta i całego meczu. Przed chwilą Chemik też miał trochę szczęścia. Piłka po zagrywce Natalii Mędrzyk przeszła na drugą stronę i wpadła w boisko.

11:17 Vakifbank się po prostu bawi. Milena Rasić teraz atakuje ze środka i pewnie zdobywa punkt. Za niecałe 10 minut będzie po wszystkim.

11:15 Jeszcze teraz Indy Baijens schodzi z boiska z kontuzją. Oby nie było to nic poważnego, bo kolejna dłuższa absencja którejś siatkarki Chemika byłaby już swoistą katastrofą.

10:14 Rzadko myli się w tym meczu Isabelle Haak, więc trzeba utrwalić ten moment. Wynik i tak daleki od ideału.

8:13 Biednemu zawsze wiatr w oczy. Akcja chaosu po obu stronach, ale i tak przegrywają ją siatkarki Chemika. Gra podopiecznych Ferhata Akbasa wygląda po prostu źle.

7:9 Jovana Brakocević-Canzian w perfekcyjnym ataku! Ona tak potrafi, choć w tym meczu nie ma wielu okazji by to pokazać.

6:8 Bardzo dobrze wystawioną piłkę miała Natalia Mędrzyk, ale posłała ją w aut. Takie niewykorzystane sytuacje od razu się mszczą...

5:5 Da się zatrzymać Turczynki. Świetny potrójny blok i zdobyty punkt Kąkolewskiej daje dojście na remis.

3:5 Isabelle Haak z kapitalnym atakiem z lewego skrzydła. Niesamowitą siłę w ręce ma ta dziewczyna.

2:3 Ściana na siatce po stronie Vakifbanku. Indy Baijens kolejny raz zablokowana.

1:1 Początek seta dość spokojny. Oba zespoły zdobywają po jednym punkcie.

15:25 - Wynikowo może i jest lepiej, niż w partii otwarcia, ale jeśli to ma być pocieszenie, to lepiej nic nie pisać. Kapitalną drugą część seta zagrał Vakifbank i znowu wysoko wygrywa seta. Czy znajdzie się w tym meczu jeszcze płomyk nadziei?

14:22 Turczynki strzelają kolejnymi piłkami, a policzanki tylko się bronią... i to bardzo rozpaczliwie.

13:20 Wrzucona w siatkę przy zagraniu z obejścia Agnieszka Kąkolewska i siatkarki Vakifbanku poradziły sobie na bloku. Siedem punktów to może być dystans niemożliwy do odrobienia.

12:17 Isabelle Haak znowu strzela zagrywką i to bardzo potężną. Drugi czas w tym secie dla Ferhata Akbasa.

11:15 Zbyt łatwa jest zagrywka policzanek, które w ogóle nie zaskakują w tym elemencie rywalek ze Stambułu.

10:14 Wybroniony atak Jovany Brakocević, ale tylko na raz, bo potem piłka spadła na parkiet po stronie Vakifbanku.

9:13 Teraz dłuższa chwila gry punkt za punkt. W sumie pierwszy raz w tym meczu Chemik gra równo z rywalkami. Po chwili jednak blok zatrzymuje Jovanę Brakocević.

8:10 Dobry atak ze środka Agnieszki Kąkolewskiej. Szybka piłka od Marleny Kowalewskiej i jak widać, da się zaskoczyć Turczynki.

6:9 I po tym jak już udało się pochwalić policzanki, zagrywką straszy Bartsch-Hackley. Trzy punkty przewagi Vakifbanku.

6:7 Odrabiają stratę policzanki. Pierwszy punktowy serwis w tym meczu po polskiej stronie wyprowadza Indy Baijens. Ten set wygląda znacznie lepiej.

4:7 Punkt dla Chemika cofnięty po wideoweryfikacji, a w powtórce akcji asa serwisowego atomowym uderzeniem posyła Isabelle Haak.

5:8 Wreszcie jakiś blok Chemika i udana akcja na siatce. Cóż z tego, skoro i tak przewaga znowu zaczęła rosnąć.

3:4 Trzeba przyznać, że taki set zdarza się raz na... 10000. W pierwszym secie Vakifbank Stambuł według statystyk miał 100% przyjęcia!

1:2 Zbyt czytelnie. Dwa razy piłka na skrzydło do Martyny Grajber. Raz udało się naszej przyjmującej obić o blok, ale drugi raz spotkała się już ze ścianą.

1:0 Zaczynamy drugą partię. Byle zaczęło się dziać coś lepszego. Haak zaczyna seta od nieudanego ataku daleko w aut.

9:25 - Jest po prostu źle. Miejmy nadzieję, że to tylko takie wejście w mecz, a teraz będzie lepiej, bo inaczej po prostu skończy się w "godzinkę z prysznicem". Kończy pierwszą partię Isabelle Haak i to w najlepszy możliwy sposób - dwoma punktowymi zagrywkami.

9:23 Bez względu na to, czy Chemik wyjdzie w tym secie z 10 punktów, w kolejnej partii będzie wymagana poprawa gry. Zablokowana teraz Jovana Brakocević.

7:20 Olga Strantzali w trakcie pierwszego seta pojawiła się na boisku, ale najpierw nie skończyła kilku ataków, a przed chwilą zepsuła zagrywkę.

6:18 Nawet jeśli na boisku widać zaciętą akcję, taką jak przed chwilą, to później widać rozegranie na pojedynczy blok i Chemik nie ma czego szukać. Ogromna przewaga Turczynek.

6:14 Wolno, czytelnie, jednym słowem fatalnie. Agnieszka Kąkolewska zablokowana na środku siatki przez Zehrę Gunes.

5:12 Wydawało się, że nawet Jovana Brakocević nie jest dziś w formie, bo sędzia orzekł, że jej atak powędrował w aut, ale na szczęście challenge pokazał, że stało się to po bloku.

4:12 Muszą siatkarki Chemika poprawić przyjęcie, bo z tym na razie bardzo duży problem. Robią co chcą po drugiej stronie siatki podopieczne Giovanniego Guidettiego. Czas dla Ferhata Akbasa.

4:9 Środkiem grają Turczynki. Przesuniętą krótką kończy Rasić. Zdecydowana przewaga rywalek początkiem tego spotkania.

3:7 Jovana Brakocević-Canzian posyła swoją zagrywkę w aut.

2:5 Udany atak z blokiem Natalii Mędrzyk, która kapitalnie spisała się w finałowym meczu Pucharu Polski z ekipą Grotu Budowlanych Łódź.

1:4 Nieskończone ataki na samym początku spotkania w wykonaniu Chemika i po dobrym uderzeniu Haak, Turczynki wychodzą na trzypunktowe prowadzenie.

0:0 Marlena Kowalewska, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocević-Canzian, Indy Baijens, Natalia Mędrzyk, Martyna Grajber - to wyjściowy skład Chemika.

0:0 Gabriela Guimaraes, Isabelle Haak, Michelle Bartsch-Hackley, Milena Rasić, Maja Ognjenović i Zehra Gunes - to skład wyjściowy Vakifbanku.

0:0 Siatkarki tuż przed prezentacją słuchają hymnu Ligi Mistrzów. Teraz pora na pierwsze szóstki obu zespołów.

0:0 Na parkiecie w Policach trwa rozgrzewka przed meczem. Jego początek za około 10 minut.

Przed siatkarkami Grupy Azoty Chemika Police bardzo trudne zadanie. Zespół ze Stambułu w fazie grupowej ograł bardzo pewnie ekipy ŁKS-u Łódź, ASPTT Mulhouse i Maritsy Płowdiw. W czwartek podopieczne Ferhata Akbasa muszą powstrzymać takie siatkarki, jak Kubra Akma, Meliha Ismailoglu czy Maja Ognjenović. Czy to się uda? Na relację LIVE z tego spotkania zapraszamy o 17:55.