Strzelectwo - PŚ: Jarmolińska rozpoczyna sezon tuż za podium

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 25.02.2021, 20:55

Od bardzo dobrej czwartej pozycji Aleksandry Jarmolińskiej w skeecie kobiet rozpoczął się dla Polaków pierwszy po długiej przerwie Puchar Świata w strzelectwie. Na strzelnicy w Kairze naszej reprezentantce zabrakło do medalu zaledwie dwóch zestrzelonych rzutek.

Jarmolińska doskonale prezentowała się już we wczorajszej pierwszej części kwalifikacji. Po trzech seriach zajmowała trzecie miejsce i dzisiejszymi rundami bez problemu zapewniła sobie występ w wielkim finale rywalizacji. Konkurs główny rozpoczęła od doskonałej skuteczności, którą utrzymywała aż do 30 rzutki. Wtedy rozpoczęły się jej problemy. Cztery błędy w krótkim odstępie czasu uniemożliwiły ostatecznie Polce występ w kolejnych seriach i sprawiły, że sklasyfikowana została tuż za podium. Na nim stanęły Cypryjka Nikolaou, Rosjanka Fazylzjanowa oraz Słowaczka Bartekova - zwyciężczyni całych zawodów.

Pod koniec drugiej i trzeciej dziesiątki zakończyły pozostałe nasze reprezentantki. Agnieszka Sieracka była 18., a Natalia Szamrej, mimo dobrego strzelania w dniu wczorajszym, dzisiejszym zdegradowała się na 28. lokatę. Podobne lokaty padły łupem naszych strzelców w męskiej części rywalizacji. Jakub Werys z łącznym wynikiem 116/125 sklasyfikowany został na 22. pozycji, a Kacper Baksalary z pięcioma pudłami więcej uplasował się na 33. miejscu.

Męskiego skeeta dosyć niespodziewanie wygrał złoty medalista igrzysk olimpijskich sprzed 21 lat - Ukrainiec Mikola Milczew. Mistrz olimpijski z Sydney stoczył w finale bardzo wyrównany pojedynek z mistrzem świata z Limy z 2013 roku - Duńczykiem Jesperem Hansenem. Ostatecznie jednego rzutka więcej udało się zestrzelić Milczewowi, który mógł się cieszyć tym samym z pierwszego zwycięstwa w cyklu od pięciu lat. Podium uzupełnił Katarczyk Hamad