Liga Europy: Napoli za burtą
Wikimedia

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 25.02.2021, 20:57

W rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy naprzeciw siebie stanęły zespoły Napoli i Granady. Ze zwycięstwa 2:1 mogli cieszyć się gospodarze, ale do następnej fazy awansowali piłkarze gości.

Lepsze humory przed rewanżem miała Granada. Pokonała ona w pierwszym meczu Napoli 2:0 i miała niezłą zaliczkę przed spotkaniem we Włoszech. Z kolei drużyna prowadzona przez Gennaro Gattuso wciąż wierzyła w awans i od początku ruszyła do ataku. W ten sposób już w 3. minucie Napoli odrobiło pierwszego gola stary. Świetnym strzałem z linii pola karnego popisał Piotr Zieliński i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Ich radość mogła nie trwać długo, ponieważ chwilę później piłkę do siatki skierował Antonio Puertas, ale sędzia nie uznał jego bramki. Wydawać się mogło, że po golu Zielińskiego zespół z Neapolu ruszy do ataku, ale to Granada lepiej się prezentowała i w 25. minucie doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Dimitriego Foulquiera piłkę głową do bramki strzeżonej przez Alexa Mereta skierował Angel Montoro. W tym momencie wiadomym było, że sprawa awansu rozwiąże się w podstawowym czasie gry. Dziesięć minut później świetny strzał z rzutu wolnego oddał Lorenzo Insigne, ale Rui Silva popisał się bardzo dobrą interwencją i skierował futbolówkę na poprzeczkę. Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy wyrównaną grę, podczas której żadna z drużyn nie wypracowała sobie klarownej sytuacji i w ten sposób po 45. minutach na tablicy wyników widniał remis.

Na początku drugiej części gry trener Granady Diego Martinez zmuszony był dokonać już trzeciej zmiany z powodu kontuzji kolejnego zawodnika ze swojego zespołu. Po Ganolansie i Perezie urazu doznał German Sanchez. Chwilę później Napoli znów wróciło do gry. Po świetnym podaniu Insigne bramkę zdobył Fabian Ruiz. W dalszej fazie meczu ataki Napoli napędzał Zieliński, który był jednym z najlepszych graczy na boisku, ale gospodarze nie potrafili zamienić sytuacji na gole. W ten oto sposób gospodarze pokonali Granadę 2:1, lecz zakończyli swój udział w Lidze Europy, a zespół z Hiszpanii odniósł swój największy sukces w europejskich pucharach. Warto dodać, że w przeciągu całego spotkania dochodziło do wielu przepychanek pomiędzy zawodnikami obu drużyn, co poskutkowało pokazaniem aż jedenastu żółtych kartek przez arbitra.

SSC Napoli - Granada 2:1 (1:1)

Bramki: 3' Piotr Zieliński, 59' Ruiz - 25' Montoro

SSC Napoli: Meret - Maksimović (46' Ghoulam), Koulibaly, Rrahrami - Di Lorenzo, Ruiz, Bakayoko, Elmas (60' Mertens) - Zieliński - Politano, Insigne

Granada: Silva - Foulquier, Duarte, Sanchez (55' Herrera), Neva (46' Perez) - Brice, Gonalons (45'+2 Diaz) - Kenedy, Montoro (83' Vallejo), Puertas - Molina (83' Soldado)

Żółte kartki: 36' Politnao, 40' Maksimović, 40' Insigne, 88' Bakayoko, 90' Koulibaly - 36' Kenedy, 39' Montoro, 40' Duarte, 55' Sanchez, 62' Herrera, 90' Foulquier

Sędzia: Daniel Siebert