Liga Europy: Roma pewnie awansowała do 1/8

• Data publikacji: 25.02.2021, 22:50

W jednym z wtorkowych, 25 lutego, rewanżowych spotkań 1/16 Ligi Europy AS Roma na Stadionie Olimpijskim w Rzymie podejmowała Sporting Bragę. Zawodnicy ze stolicy Włoch wygrali 3:1 i awansowali do 1/8 rozgrywek. Bramki dla Romy strzelali Edin Dzeko, Carles Perez i Borja Mayoral.

Początek meczu był dość wyrównany i obydwie drużyny próbowały stwarzać sobie okazję. Jednak poważne zagrożenie bramki mieliśmy dopiero w 24. minucie. Stephan El Shaarawy (Roma) odebrał podanie w polu karnym i huknął na bramkę, jednak piłka z impetem odbiła się od lewego słupka. Futbolówka trafiła do Edina Dzeko, który skutecznie umieścił ją w siatce przy lewym słupku. Kilka minut później swoją okazję mieli Portugalczycy. Lucas Piazon (Braga) otrzymał piłkę i natychmiast uderzył na bramkę zza pola karnego. Piłka jednak przeleciał tuż nad poprzeczką.

Cztery minuty później ponownie zawodnicy Sportingu Braga byli bliscy zdobycia pierwszej bramki. Andraz Sporar (Braga) minął kilku rywali i strzelał zza pola karnego, a piłka zmierzała idealnie w prawe okienko bramki, jednak fantastyczną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy i wybił piłkę na rzut rożny. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy szansę mieli jeszcze gospodarze. Pedro (Roma) znalazł się na dobrej pozycji w polu karnym i otrzymał bardzo dobre podanie, aby oddać strzał z bliskiej odległości do bramki. Piłka jednak trafiła w poprzeczkę.

Na początku drugiej części meczu bardzo dobrą okazję zmarnował Rolando (Braga), który z dobrej pozycji główką posłał piłkę daleko od prawego słupka. Chwilę później piłkarz Sportingu został przewrócony w polu karnym przez jednego z obrońców Romy, jednak sędzia Andreas Ekberg nie podyktował rzutu karnego.

Po intensywnym początku tempo gry nieco zwolniło. Dopiero w 68. minucie fantastyczną okazję zmarnował Andre Horta (Braga). Otrzymał on bardzo dobre podanie od kolegów i z krawędzi pola karnego strzelał na bramkę, ale piłka minęła prawy słupek o kilka centymetrów. Trzy minuty później faul w polu karnym popełnił Joao Novais (Braga) i arbiter tym razem podyktował karnego. Do "jedenastki" podszedł Lorenzo Pellegrini (Roma). Włoch jednak fatalnie przestrzelił, a piłke przeleciała daleko obok lewego słupka.

Chwilę po zmarnowanym rzucie karnym drużyna z Włoch wyprowadziła akcję, która zakończyła się bardzo ładną bramką. Carles Perez (Roma) dostał dośrodkowanie w polu karnym, przyjął piłkę i bardzo ładnym strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał portugalskiego bramkarza. Mimo fatalnej sytuacji piłkarze Sportingu nie poddawali się. W 83. minucie Tormena (Braga) strzelał na bramkę zza pola karnego. Wydawało się, że piłka wyląduje w samym okienku bramki, jednak znowu wspaniale interweniował Pau Lopez, który popisał się interwencją podobną do tej z pierwszej połowy, kiedy to strzał Soprara w podobny sposób zmierzał do bramki.

W 88. minucie starania Portugalczyków o bramkę "docenił" Bryan Cristatne (Roma), który strzelił pechową bramkę samobójczą, która na jego i Romy szczęście nie miała wpływu na ostatecznie rozstrzygnięcie w tym dwumeczu. Tuż przed końcowym gwizdkiem bramkę zdobył jeszcze Borja Mayoral (Roma). Hiszpan otrzymał podanie od Leonardo Spinazzoli (Roma) i wbił piłkę do pustej bramki, ustalając wynik czwartkowego meczu na 3:1.

Rzymianie dzięki dwóm wygranym ze Sportingiem Braga zameldowali się w 1/8 finału Ligi Europy.

AS Roma - Sporting Braga 3:1 (1:0)
Dwumecz: 5:1 dla Romy
Bramki: 24' Dzeko, 75' Perez, 90+2' Mayoral - 88' Cristatne (sam.)
Roma: Lopez - Peres, Cristante, Mancini, Karsdorp - Veretout (59' Spinazzola), Villar (46' Pellegrini), Diawara - Pedro (77' Mkhitaryan), El Shaarawy (59' Perez) - Dzeko (67' Mayoral)
Sporting: Sa tiago - Sequeira (71' Borja), Rolando, Tormena, Teixeira - Gaitan (61' Horta), Novais, Piazon (60' Fransergio) - Horta, Sporar (60' Ruiz), Galeno (77' Hernani)
Żółte kartki: 52' Veretout
Sędzia: Andreas Ekberg