Liga Europy: awans Young Boys Berno

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 25.02.2021, 23:00

Young Boys Berno awansowali do 1/8 finału Ligi Europy. Po wygranej na własnym stadionie Szwajcarzy dołożyli wyjazdowe zwycięstwo 2:0 i zasłużenie meldują się w kolejnej fazie rozgrywek.

Po bardzo emocjonującym meczu w Bernie przyszedł czas na rewanż w Leverkusen. Po odpadnięciu Hoffenheim Aptekarze zostali jedynymi przedstawicielami Bundesligi w tegorocznej Lidze Europy. Wiadomo było jednak, że o awans nie będzie łatwo. Po pierwszym meczu przegranym 3:4, Bayer czekało odrabianie strat.

Tydzień wcześniej pierwsza połowa przyniosła trzy trafienia. Tym razem jednak przez pierwsze 45 minut, nie padła żadna bramka. Wynik dobrze odzwierciedlał boiskowe wydarzenia. Na murawie, krótko mówiąc, wiało nudą. Oba zespoły oddały po trzy strzały, z czego ledwie jeden okazał się celny.

Druga połowa zapowiadała się dużo ciekawiej, bo już chwilę po wznowieniu gola zanotował Theoson Siebatcheu. Francuz najlepiej odnalazł się w polu karnym i głową wpakował piłkę do bramki. Bayer potrzebował dwóch goli, by pozostać w rozgrywkach. Zgodnie z oczekiwaniami Aptekarze przejęli inicjatywę. Ich starania spełzły na niczym. Na domiar złego goście zdobyli jeszcze jedną bramkę i mecz zakończył się rezultatem 0:2. Bayerowi pozostała walka w Bundeslidze.

Bayer Leverkusen - Young Boys 0:2 (0:0)

Bramki: 48' Siebatcheu, 86' Fassnacht

Bayer: Lomb - Dragović (63' Gray), Tah, Tapsoba, Sinkgraven - Aranguiz, Frimpong (78' Amiri), Wirtz, Bailey (63' Alario), Schick, Diaby

Young Boys: Von Ballmos - Hefti, Lustenberger, Zesiger, Lefort - Fassnacht (87' Gaudino), Aebischer (87' Sierro), Lauper - Meschack (78' Mambimbi), Siebatcheu (78' Spielmann), Ngamaleu (69' Rieder)

Żółta kartka: 53' Sinkgraven

Sędzia: Davide Massa