Tenis - WTA Adelajda: Świątek w finale turnieju!
PPP

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 26.02.2021, 08:31

Iga Świątek potrzebowała 81 minut by wygrać półfinałowy pojedynek turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Rywalką 19-letniej tenisistki była Jil Teichmann. Polka wygrała kolejny mecz z rzędu bez straty seta i awansowała do decydującego starcia w turniejowej rywalizacji.

Obecność Jil Teichmann na tym etapie turnieju można było uznać za sporą niespodziankę. Zajmująca obecnie 61. miejsce w rankingu na swojej drodze do pojedynku z Igą Świątek nie napotkała na żadną wymagającą rywalkę, więc mecz z Polką można było uznać za prawdziwy sprawdzian dla Szwajcarki. Do tej pory obie tenisistki mierzyły się ze sobą raz, a spotkanie odbyło się w turnieju pokazowym. W lipcu poprzedniego roku w Montreaux wygrała Świątek.

Triumfatorka Rolanda Garrosa udanie rozpoczęła starcie z niżej notowaną rywalką. Świątek od początku meczu starała się przejąć inicjatywę w trakcie wymian. Polka bardzo szybko osiągnęła zamierzony cel i przełamała swoją przeciwniczkę. Rozstawiona w tym turnieju z "5", wyszła na prowadzenie 4:1, a w późniejszym etapie pierwszego seta w pełni kontrolowała poczynania na korcie. Ostatecznie Świątek wygrała tą część spotkania 6:3.

Początek drugiej odsłony meczu, dzięki lepiej grającej Teichmann dostarczył kibicom dużo więcej emocji. Szwajcarka zaczęła wygrywać swoje gemy serwisowe i co raz lepiej radzić sobie z serwisem Świątek. W czwartym gemie 23-latka doczekała się swojego pierwszego break pointa. Jednakże w późniejszej fazie tego seta Teichmann nie była w stanie utrzymać swojej dobrej dyspozycji. Polka prezentowała się solidnie, a przede wszystkim skutecznie, co zaowocowało wygraniem kolejnych czterech gemów z rzędu, kończąc drugiego seta wynikiem 6:2.

W sobotę Iga Świątek powalczy o swój pierwszy tytuł w tym roku. Rywalką Polki w finałowym starciu będzie Cori Gauff lub Belinda Bencic.