EHF Liga Mistrzów: nieudany pościg PSG

• Data publikacji: 26.02.2021, 07:08

Faza grupowa Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych dobiega końca. W tym tygodniu rozegrano kolejne spotkania. W hicie SG Flensburg-Handewitt wygrał 28:27 z Paris Saint-Germain.

Grupa A

W ostatnich dniach Łomża Vive Kielce rozegrała dwa spotkania. Mistrzowie Polski przegrali z PSG (więcej TUTAJ) oraz wygrali z Pickiem Szeged (więcej TUTAJ). Zespół z Kielc jako jedyny ma do rozegrania tylko jedno spotkanie i będzie to mecz z wiceliderem z Flensburga, który ma tylko dwa punkty straty i trzy zaległe starcia. Ostatnio drużyna z Niemiec po ciekawym meczu wygrała z Paris Saint-Germain. Po pierwszej połowie Flensburg prowadził 19:10, czyli tyle samo ile paryżanie w meczu z Vive. Druga część spotkania wyglądała zupełnie inaczej. PSG z minuty na minutę odrabiało straty i miało duże szanse na odwrócenie losów rywalizacji. Goście mogli nawet wyrównać, ale rzut w sytuacji sam na sam obronił Benjamin Burić. I nie była to ostatnia ważna interwencja bramkarza Flensburga, który miał ponad 40-procentową skuteczność. W końcówce gospodarze prowadzili 28:27 i mieli piłkę, ale Vincent Gerard odbił rzut Gorana Sogarda Johannessena. Wraz z końcową syreną Nedim Remili rzucił z połowy, ale próbę tę obronił Burić. Tym samym Flensburg wygrał 28:27. Kamil Syprzak zdobył cztery bramki dla ekipy z Paryża, która w tym momencie przy takiej samej liczbie rozegranych meczów ma pięć punktów straty do Flensburga.

Bardzo złe wieści dotarły z obozu FC Porto. Podczas treningu ataku serca doznał bramkarz Alfredo Quintana i trafił do szpitala w ciężkim stanie. Kolejne mecze portugalskiej ekipie zostały przełożone. W minionym tygodniu dwa bezpośrednie mecze rozegrały dwie ostatnie ekipy w tabeli - Vardar i Elverum - które decyzją EHF i tak zagrają w fazie pucharowej. Mecz w Skopje zakończył się remisem 34:34. W Norwegii Vardar zwyciężył 35:32. Patryk Walczyk w żadnym z tych spotkań nie zdobył bramki dla macedońskiej ekipy.

Vardar Skopje - Elverum 34:34 (20:21)
PSG - Łomża Vive Kielce 37:26 (19:10)
Elverum - Vardar Skopje 32:35 (20:17)
Mieszkow Brześć - FC Porto (przełożony)
Pick Szeged - Łomża Vive Kielce 26:30 (14:14)
Flensburg-Handewitt - PSG 28:27 (19:10)

Grupa B

Jedynym niepokonanym zespołem w Lidze Mistrzów jest Barcelona. Hiszpański zespół swoje 13. zwycięstwo w sezonie odniósł w Celje. Jednak niespodzianka nie była wykluczona, bo po trzydziestu minutach gospodarze wygrywali 17:16. Po zmianie stron Barcelona rzuciła pięć goli z rzędu. Celje zdołało wrócić na prowadzenie, ale w końcówce lepszy był zespół z Katalonii, który triumfował 32:29.

Najmniej, bo tylko 11 spotkań rozegranych ma THW Kiel. Dwa mecze z udziałem Zebr w tym tygodniu były bardzo ciekawe. Najpierw po odrobieniu strat THW wygrało 28:26 z Aalborgiem. Również po dogonieniu rywali w końcówce kilończycy zremisowali 24:24 na wyjeździe z Nantes. W tabeli grupy B Barcelona wyraźnie prowadzi przed Telekom Veszprem, Aalborgiem, THW Kiel oraz Motorem Zaporoże.

THW Kiel - Aalborg 28:26 (15:15)
Nantes - PPD Zagrzeb 30:28 (13:14)
Celje - Barcelona 29:32 (17:16)
Motor Zaporoże - Aalborg 27:29 (15:14)
Nantes - THW Kiel 24:24 (12:9)
PPD Zagrzeb - Telekom Veszprem 28:35 (11:17)