Narciarstwo alpejskie - PŚ: piątkowy zjazd dla Lary Gut-Behrami

• Dodał: Łukasz Stopa
  • Data publikacji: 26.02.2021, 13:10

Lara Gut-Behrami zwyciężyła w pierwszym zjeździe po mistrzostwach świata. Szwajcarka odniosła triumf we włoskiej Val di Fassa, a oprócz niej na podium znalazły się również Ramona Siebenhofer i Corinne Suter. W sobotę kolejne emocje związane z narciarstwem alpejskim we włoskim kurorcie.

Najlepsze alpejki świata stanęły na starcie kolejnego zjazdu zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Świata. Wśród zawodniczek nie zabrakło mistrzyni świata z Cortiny d’Ampezzo w tej konkurencji – Corinne Suter, a także liderki Pucharu Świata – Petry Vlhovej. Jako pierwsza na trasę wyruszyła Breezy Johnson ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanka zjawiła się na mecie z czasem 1:24.29, ale już po chwili wynik ten poprawiła Ramona Siebenhofer. Z numerem trzecim w zaprezentowała się Kira Weidle, która na mistrzostwach świata wywalczyła srebrny medal. Niemka pokonała trasę ze stratą +0.31 do Austriaczki. Kilka chwil później swój przejazd rozpoczęła wspomniana wcześniej Suter. Szwajcarska alpejka pokazała się z solidnej strony, a wynik 1:24:19 pozwolił jej ostatecznie na zajęcie trzeciego miejsca w zawodach. Zwycięstwo wywalczyła inna zawodniczka ze Szwajcarii – Lara Gut-Behrami. Brązowa medalistka w zjeździe walczyła o triumf podczas piątkowych zawodów do samego końca. Jeszcze na przedostatnim punkcie pomiaru czasu traciła ona +0.14 do Siebenhofer, ale fantastycznie pokonała ostatni odcinek i pokonała swoją rywalkę o zaledwie dwie setne sekundy, przynosząc wiele emocji kibicom zgromadzonym przed telewizorami. Dla Szwajcarki to pierwszy triumf w zjeździe w tegorocznym Pucharze Świata.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata doszło do przetasowania na czele. Liderką została Lara Gut-Behrami (1047 punktów), a na drugie miejsce spadła Petra Vlhova (1018). Podium zamyka inna ze Szwajcarek – Michelle Gisin (836).