PKO Ekstraklasa: Warta Poznań - Lech Poznań [ZAPIS LIVE]
Wikimedia

• Dodał: Dawid Wolny
  • Data publikacji: 26.02.2021, 18:30

W 19. kolejce PKO Ekstraklasy nadszedł czas na derby stolicy Wielkopolski. Beniaminek spisuje się rewelacyjnie w rundzie wiosennej, jak dotąd żadnej z drużyn nie udało się pokonać zespołu Piotra Tworka. Kolejorz traci do Zielonych jedno oczko i przyjeżdża na Stadion Dyskobolii, by pokazać kto posiada panowanie w Poznaniu. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie. Na naszą relacje zapraszamy chwilę przed 20:30!

WARTA POZNAŃ - LECH POZNAŃ 1:2

Relacja na żywo

Dziękujemy za czas spędzony z nami podczas derbów stolicy Wielkopolski!

Warta - Lech 1:2: Niesamowitą końcówką piłkarze Żurawia zrekompensowali kibicom niezbyt wysokie tempo całego meczu. Lech przeskakuje Beniaminka w tabeli i ląduje na miejscu numer siedem.

Warta - Lech 1:2: Niesamowite emocje w końcówce spotkania na Stadionie Dyskobolii. Lechici nie wyglądali w tym spotkaniu dobrze, jednak rzutem na taśmę zdobyli pełną pulę.

Warta - Lech 1:2: Ostatni gwizdek w derbach Poznania! Lech triumfuje!

Warta - Lech 1:2: Po kolosalnym zamieszaniu w polu karnym piłke do bramki wpakował Tiba. Warciarze mogą mówić o niemałym pechu.

Warta - Lech 1:2: W ostatniej akcji meczu Lechici zdobywają gola na wagę zwycięstwa.

Warta - Lech 1:2: GOL GOL GOL!

Warta - Lech 1:1: Lech przed ostatnią szansą na gola.

Warta - Lech 1:1: Trzy minuty doliczone przez arbitra powoli dobiegają końca.

Warta - Lech 1:1: Lech został zdominowany w ostatnich minutach derbowego spotkania.

Warta - Lech 1:1: Gracze Zielonych resztkami sił starają się zdobyć zwycięską bramkę, jednak ich próby są niedokładne.

Warta - Lech 1:1: Beniaminek od dłuższego czasu przebywa na połowie rywali.

Warta - Lech 1:1: Boisko w ekipie Lechitów opuścił strzelec wyrównującej bramki, Johannsson, a w jego miejsce wszedł Bartosz Salamon.

Warta - Lech 1:1: Zaledwie kilka minut pozostało do końca spotkania. Obie ekipy są zdeterminowane do zdobycia trzech punktów.

Warta - Lech 1:1: Zmiana w ekipie gospodarzy. Boisko upuścił Baku, a w jego miejsce pojawił się Robert Janicki.

Warta - Lech 1:1: Akcje Warty faulem zatrzymał Kravets i został ukarany żółtą kartką.

Warta - Lech 1:1: Gracze Żurawia nabrali wiatru w żagle i wciąż napierają na bramkę gospodarzy.

Warta - Lech 1:1: Johannsson świetnie odnalazł się w polu karnym i głową pokonał golkipera Zielonych. Spory błąd popełnił Jakub Kiełb.

Warta - Lech 1:1: GOOOL DLA LECHITÓW!!

Warta - Lech 1:0: Dobra próba Jarocha, van der Hart paruje piłkę na rzut rożny.

Warta - Lech 1:0: Lech w natarciu. Gracze Kolejorza starają się zagrozić Warciarzom dośrodkowaniami, które jednak są niezbyt dokładne, co pozwala defensorom Beniaminka wybijać futbolówkę.

Warta - Lech 1:0: Kolejne roszady w drużynie gości. Boisko opuścili Puchacz i Ramirez, a w ich miejsce pojawili się Vasyl Kravets i Filip Szymczak.

Warta - Lech 1:0: Podopiecznym Żurawia pozostaje kwadrans podstawowego czasu gry, by uniknąć porażki w Grodzisku Wielkopolskim.

Warta - Lech 1:0: Kolejne zmiany. W ekipie przyjezdnej boisko opuścił Jakub Kamiński, a w jego miejsce pojawił się Michał Skóraś. W drużynie Zielonych występ zakończył strzelec gola, Kuzimski, a za niego wszedł Gracjan Jaroch.

Warta - Lech 1:0: Dynamiczna kontra Warty zakończona przez defensorów gości przed polem karnym.

Warta - Lech 1:0: Pierwsza roszada w ekipie Kolejorza. Żuraw zdecydował się zdjąć z boiska Karlstroma, a w jego miejsce szkoleniowiec Lechitów postawił na Nikę Kvekveskiri.

Warta - Lech 1:0: Niezwykle napięta atmosfera na boisku. Lech z minuty na minutę staje się coraz bardziej nerwowy.

Warta - Lech 1:0: Siedmiokrotni mistrzowie Polski wyglądają na zupełnie bezradnych w poczynaniach ofensywnych. Warciarze są niezwykle skuteczni w obronie

Warta - Lech 1:0: Gracze Kolejorza wciąż nie potrafią się otrząsnąć po szokującym początku drugiej odsłony meczu.

Warta - Lech 1:0: Zieloni grają bardzo dobrze w defensywie. Ich poczynania są agresywne i zdecydowane, co uniemożliwia podopiecznym Żurawia stworzenie sobie szansy na doprowadzenie do wyrównania.

Warta - Lech 1:0: Mateusz Kupczak pewnie żegna zagrożenie spod bramki po akcji na skrzydle Lechitów.

Warta - Lech 1:0: Obiecująco zapowiadała się indywidualna akcja Pedro Tiby, jednak Portugalczyk znalazł się na spalonym.

Warta - Lech 1:0: Warciarze nie spuszczają z tonu. Gospodarze nie zdecydowali się przejść do pełnej defensywy po zdobyciu bramki i wciąż straszą defensywę przyjezdnych.

Warta - Lech 1:0: Niecelna próba z daleka Daniela Ramireza.

Warta - Lech 1:0: Druga odsłona derbów stolicy Wielkopolski nie mogła się zacząć lepiej dla Zielonych!

Warta - Lech 1:0: Plasowane podanie Makany Baku trafiło do Mateusza Kuzimskiego, który po zamieszaniu w polu karnym posłał piłkę między nogami Mickeya van der Harta!

Warta - Lech 1:0: GOOOL! Warta Poznań wychodzi na prowadzenie!

Warta - Lech 0:0: Rozpoczynamy drugą połowę!

Warta - Lech 0:0: W pierwszych trzech kwadransach nie wydarzyło się za wiele. Poczynania ofensywne obu ekip nacechowane były dużą niedokładnością, przez co kibice nie ujrzeli choćby jednego gola. Z lepszej strony pokazali się gracze Kolejorza. Liczymy na więcej w drugiej połowie spotkania!

Warta - Lech 0:0: Ostatni gwizdek pierwszej odsłony derbów Poznania.

Warta - Lech 0:0: Pierwsza zmiana w ekipie Tworka. Boisko w wyniku kontuzji musiał opuścić Michał Kopczyński, a w jego miejsce pojawił się Mateusz Czyżycki.

Warta - Lech 0:0: Pierwszy żółty kartonik w derbowym spotkaniu. Do notesu arbitra wpisany został Tymoteusz Puchacz.

Warta - Lech 0:0: Fatalna wrzutka Trałki z rzutu wolnego na skrzydle.

Warta - Lech 0:0: Mocną stroną obu ekip zdecydowanie nie są stałe fragmenty gry. Rzuty wolne, jak i kornery są wykonywane z niezwykle niską precyzją.

Warta - Lech 0:0: Trałka po raz kolejny niedokładnie transportuje piłkę z rzutu wolnego.

Warta - Lech 0:0: Korner również nie sprawił problemów obronie Warciarzy.

Warta - Lech 0:0: Fatalnie wykonany rzut wolny przez gości, piłka wybita przez Zielonych na rzut rożny.

Warta - Lech 0:0: Futbolówka od dłuższego czasu w posiadaniu Lechitów. Gracze Żurawia nie potrafią jednak znaleźć pomysłu na rozmontowanie dobrze zorganizowanej defensywy Warciarzy.

Warta - Lech 0:0: Jesper Karlstrom zakończył długą akcje Kolejorza niegroźnym strzałem sprzed szesnastki gospodarzy.

Warta - Lech 0:0: Rewelacyjną okazję zmarnował Jan Sykora! Czech był bliski napoczęcia worka z bramkami, lecz strzał świetnie wybronił Lis.

Warta - Lech 0:0: Trzecie nieprecyzyjne zagranie Trałki z rzutu wolnego.

Warta - Lech 0:0: Próba strzału Arona Johannssona nie sprawiła wiele problemów bramkarzowi Zielonych.

Warta - Lech 0:0: Warta próbowała przeprowadzić dynamiczny kontratak, jednak gracze Tworka błyskawicznie odbudowali ustawienie w defensywie.

Warta - Lech 0:0: Lech w ataku pozycyjnym.

Warta - Lech 0:0: Efektowna gra na małej przestrzeni gości nie przynosiła zagrożenia pod bramką Adriana Lisa.

Warta - Lech 0:0: W pierwszym kwadransie żadna z ekip nie potrafiła przejąć inicjatywy, a golkiperzy obu drużyn nie mieli zbyt wielu obowiązków.

Warta - Lech 0:0: Kolejny rzut wolny dla gospodarzy. Ponownie zakończony niedokładnym dośrodkowaniem Trałki.

Warta - Lech 0:0: Po mocnym początku graczy Dariusza Żurawia spotkanie się wyrównało, a gra toczy raczej się na połowie drużyny przyjezdnej.

Warta - Lech 0:0: Kolejna szansa dla podopiecznych Tworka. Po dużym zamieszaniu w polu karnym goście oddalili zagrożenie.

Warta - Lech 0:0: Szansę dla Zielonych z rzutu wolnego marnuje niedokładnym zagraniem Łukasz Trałka.

Warta - Lech 0:0: Kolejorz stara się narzucić swój styl gry rywalom już od pierwszych minut meczu.

Warta - Lech 0:0: Pierwszy gwizdek rozbrzmiał. Czas rozpocząć derby Poznania!

Arbitrem tego spotkania będzie Jarosław Przybył.

Przedstawiamy jedenastki obu zespołów. Warta Poznań: Lis - Jakóbowski, Kupczak, Ławniczak, Kiełb - Kopczyński, Trałka - Baku, Żurawski, Grzesik - Kuzimski. Lech Poznań: van der Hart - Czerwiński, Rogne, Milic, Puchacz - Karlstrom, Tiba - Sykora, Ramirez, Kamiński - Johannsson.

Już za chwilę pierwszy gwizdek na Stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim!