Fortuna 1 Liga: Widzew z Radomiakiem podzielili się punktami

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 26.02.2021, 19:38

Spotkanie 18. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Widzew Łódź a Radomiakiem Radom zakończyło się remisem. Po bramkach Angielskiego i Muchy padł wynik 1:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie całkiem podobnie. Przed tym meczem „Widzewiacy” znajdowali się na dziesiątej lokacie z 22 punktami na koncie. „Zieloni” byli zaś pięć pozycji wyżej i mieli osiem „oczek” więcej, chociaż mają rozegrany jeden mecz więcej niż łodzianie. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie radomianie triumfowali 4:1. W rewanżu ciężko było jednak wskazać zdecydowanego faworyta.

Obaj trenerzy mieli dostępnych w tym meczu praktycznie wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Już od pierwszych minut meczu to Widzew zdecydowanie ruszył do ataku. Świetne okazje mieli m.in. Piotr Samiec-Talar i Mateusz Michalski. W 9. minucie blisko wyjścia na prowadzenie byli goście, ale uderzenie Karola Angielskiego wylądowało jedynie na słupku bramki strzeżonej przez Jakuba Wrąbla. Z biegiem czasu jednak to Radomiak miał coraz więcej do powiedzenia i przejął inicjatywę na placu gry. W 36. minucie Mateusz Możdżeń otrzymał czerwoną kartkę, a już dwie minuty później Angielski wyprowadził radomian na prowadzenie.

W drugiej połowie działo się mniej. Spotkanie się dość mocno wyrównało i żadna ze stron nie mogła osiągnąć większej przewagi. W 72. minucie Widzew wykorzystał spore zamieszanie w szeregach obronnych gości i doprowadził do wyrównania. Piłkę do siatki ostatecznie wbił Patryk Mucha. Po tym trafieniu spotkanie ponownie się ożywiło i obie drużyny stworzyły sobie po kilka niezłych szans. Przy al. Piłsudskiego wynik jednak już się nie zmienił i finalnie padł wynik 1:1.

Wynik ten spowodował, że Radomiak zachował dotychczasową lokatę w lidze. Widzew z kolei umocnił swoją pozycję w środku tabeli i zanotował pierwszy remis od dość długiego czasu.

Widzew Łódź – Radomiak Radom 1:1 (0:1)

Bramki: 72’ Mucha - 38’ Angielski

Widzew: Wrąbel – Kosakiewicz, Tanżyna, Nowak, Gach – Michalski (85’ Kun), Mucha (90+3' Grudniewski), Możdżeń, Samiec-Talar (61’ Ameyaw) – Tomczyk (61’ Robak), Kita (46’ Poczobut)

Radomiak: Kochalski – Rossi, Cichocki, Bodzioch – Bogusz, Kaput, Radecki (77’ Gąska), Karwot (59’ Fortes), Abramowicz – Leandro (77’ Kozak), Angielski (88’ Sokół)

Żółte kartki: 69’ Gach, 90+1' Ameyaw – 87’ Abramowicz

Czerwone kartki: 36’ Możdżeń

Sędzia: Damian Kos