Bundesliga: BVB z kompletem punktów

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 27.02.2021, 17:23

W spotkaniu 23. kolejki Bundesligi Burussia Dortmund zmierzyła się z Arminią Bielefeld. Komplet punktów zgarnęli piłkarze z Signal Iduna Park, którzy dzięki temu wciąż mogą walczyć o prawo gry w Lidze Mistrzów.

Faworytem przed meczem był nierówno grający w tym sezonie zespół gospodarzy. Borussia znajdowała się na 6. miejscu w tabeli, a w ostatniej serii gier pokonała w derbach Zagłebia Ruhry Schalke 4:0. Arminia z kolei zajmowała miejsce barażowe. Nadzieję w serca piłkarzy z Bielefeld wlewał nie tak dawno rozegrany mecz z Bayernem Monachium, w którym byli blisko zwycięstwa, lecz ostatecznie zremisowali mecz 3:3.

Od początku gra przebiegała pod dyktando piłkarzy z Dortmundu. Stworzyli sobie kilka sytuacji do strzelenia bramki, ale nie potrafili ich wykorzystać. Pierwszego gola Borussia mogła strzelić w 27. minucie, lecz piłka po strzale Marco Reusa trafiła w poprzeczkę. Kilka minut później blisko szczęścia był Giovanni Reyna. Piłka po jego uderzeniu wylądowała na bocznej siatce. Najlepszą okazję dla gospodarzy zmarnował Erling Haaland. Jego strzał z bliskiej odległości znakomicie wybronił Stefan Ortega. Goście też mieli swoją szansę na objęcie prowadzenia. Tuż przed przerwą w sytuacji sam na sam z Marvinem Hitzem znalazł się Sergio Cordova, ale jego strzał minął bramkę. Tym samym pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę fantastycznie rozpoczęła ekipa Edina Terzicia. W 48. minucie Mahmoud Dahoud popisał się bardzo dobrym uderzeniem z 17. metra w prawy dolny róg bramki Arminii i wyprowadził "Żółto-Czarnych" na prowadzenie. Dziesięć minut później sytuacja dla gości zrobiła się fatalna. Po faulu Amosa Piepera na Reusie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Jadon Sancho. W 80. minucie na boisko za Reusa wszedł Reiner, który już chwilę później wpisał się na listę strzelców, pokonując Ortegę strzałem z bliskiej odległości. Do końca meczu gospodarze kontrolowali grę i pewnie zdobyli trzy punkty.

Borussia Dortmund - Arminia Bielefeld 3:0 (0:0)

Bramki: 48' Dahoud, 58' Sancho (k.), 81' Reiner

Borussia Dortmund: Hitz - Morey (80' Meunier), Can, Hummels (85' Zagadou), Guerreiro - Bellingham, Dahoud (85' Brandt) - Reyna (59' Hazard), Reus (80 Reiner), Sancho - Haaland

Arminia Bielefeld: Ortega - Brunner, Pieper, Nillson, Laursen - Kunze (75' Seufert), Prietl - Doan (75' Okugawa), Cordova (62' Schipplock), Volgsammer (67' Gebauer), Klos (67' Flap)

Żółte kartki: 57' Pieper, 72' Kunze, 83' Prietl

Sędzia: Tobias Reichel