Fortuna 1 Liga: GKS Bełchatów ponownie przegrywa!
ARIVALD at Polish Wikipedia, CC BY 2.5 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 27.02.2021, 17:52

Spotkanie 18. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS-em Bełchatów a Górnikiem Łęczna zakończyło się zwycięstwem gości. Po dwóch bramkach Wojciechowskiego padł wynik 2:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Brunatni” znajdowali się na szesnastej lokacie z 14 punktami na koncie, a do tego nie wygrali meczu już od naprawdę długiego czasu. Zawodnicy „Dumy Lubelszczyzny” byli zaś na trzeciej pozycji i mieli 32 „oczka”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie łęcznianie triumfowali 3:0. W rewanżu byli również dość zdecydowanym faworytem.

Obaj trenerzy mieli dostępnych w tym meczu praktycznie wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Pierwsze minuty rywalizacji były bardzo wyrównane i żadna ze stron nie potrafiła zdominować przeciwnika. W 22. minucie zobaczyliśmy pierwszą bramkę. Piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Serhija Krykuna do bramki władował Paweł Wojciechowski. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli gospodarze, jednak nie zdołali zdobyć wyrównującej bramki.

Co nie udało im się w pierwszych 45 minutach, udało się na początku drugiej połowy. W 48. minucie wyrównującą bramkę zdobył Jakub Bator, który to najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym po rzucie wolnym. Bełchatowianie próbowali pójść za ciosem, jednak w 65. minucie to Górnik zdobył drugie trafienie. Bramka ta była praktycznie kopią gola z pierwszej połowy, z jedyną różnicą, że do Wojciechowskiego podawał nie Krykun, a Brazylijczyk Leandro. Od razu po tej bramce bełchatowianie ruszyli do ataku i chcieli jak najszybciej ponownie doprowadzić do wyniku remisowego. Pomimo niezłej gry nie udało im się to i ostatecznie przegrali 2:1.

Wynik ten spowodował, że Górnik pozostał na trzeciej lokacie i nie traci dystansu do czołowej dwójki ligi. GKS z kolei przegrał kolejne spotkanie z rzędu i sytuacja klubu z województwa łódzkiego robi się coraz słabsza.

GKS Bełchatów – Górnik Łęczna 1:2 (0:1)

Bramki: 48’ Bator - 22’ Wojciechowski, 65’ Wojciechowski

GKS: Niżnik – Szymorek, Bartków, Zalepa, Sierczyński – Wroński, Hilbrycht, Gancarczyk (74’ Koziara), Laskowski (68’ Żurek) – Bator (85’ Lapiński), Winsztal (85’ Flaszka)

Górnik: Gostomski – Leandro, Baranowski, Midzierski, Orłowski – Wojciechowski (85’ Banaszak), Kalinkowski, Cierpka (54’ Struski), Kukułowicz (54’ Mak)- Stromecki, Krykun

Żółte kartki: 19’ Bartków, 32’ Winsztal – 43’ Cierpka, 45’ Stromecki, 53’ Krykun

Sędzia: Piotr Urban