PKO Ekstraklasa: Piast wygrywa w ostatniej akcji meczu!

• Data publikacji: 27.02.2021, 19:26

W sobotę, 27 lutego, rozegrano mecze 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku miejscowa Jagiellonia podejmowała Piast Gliwice. Gliwiczanie wygrali 1:0 dzięki bramce Tiago Alvesa w 94 minucie meczu!

Mecz rozpoczął się od ataków Piasta. W 3. minucie Piast wykonywał rzut wolny z około 20 metrów. Piłka trafiła w mur, ale Jakub Holubek (Piast) jeszcze zdążył ją dobić, jednak strzał Słowaka przeleciał tuż obok bramki Jagielloni. W kolejnych minutach utrzymywała się przewaga gliwiczan. W 20. minucie fantastyczne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonał Holubek, jednak żaden z zawodników Piasta nie wbił piłki do bramki.

Dopiero po blisko pół godzinie gry swoje szanse mieli gospodarze. W 28. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Fedor Cernych (Jagiellonia), ale Frantisek Plach (Piast) nie dał się zaskoczyć. Chwilę później Plach ponownie musiał wznieść na wyżyny swoich umiejętności, aby obronić próbę Fernana Ferreoira Lopeza (Jagiellonia).

Pięć minut później Patryk Sokołowski (Piast) uderzał z dziesięciu metrów, ale trafił w stojącego na linii bramkowej Błażeja Augustyna. Obrońca Jagielloni jeszcze przed samą przerwą drugi raz wybił piłkę z linii bramkowej, tym razem po strzale Kristophera Vidy (Piast).

Na początku drugiej połowy meczu nie działo się zbyt wiele. Dopiero w 60. minucie Augustyn zagrał piłkę ręką i otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Piast otrzymał rzut wolny z dobrej odległości. Vida po krótkim rozegraniu rzutu wolnego uderzył na bramkę, a jego strzał odbił się od obrońcy Jagi i piłka przeleciała tuż obok słupka i mieliśmy rzut rożny dla gości. Po dośrodkowaniu z rogu boiska Sokołowski strzelał głową, ale piłka trafiła w poprzeczkę!

W kolejnych minutach przewagę miał Piast, ale niewiele z niej wynikało. W 75. minucie Michał Chrapek (Piast) uderzał z pola karnego, ale jego strzał minął bramkę. W dalszym ciągu goście starali się atakować, a gospodarze skupili się na grze z kontry.

W ostatniej akcji meczu Tiago Alves (Piast) dośrodkowywał z lewej strony boiska, a piłka wpadła do bramki za plecami Dziekońskiego! Fatalny błąd bramkarza Jagielloni dał 3 punkty drużynie gości!

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Bramki: 90+4' Alves
Jagiellonia: Dziekoński - Nastic, Runje, Augustyn, Twardek - Romanczuk, Lopez (65' Tiru) - Wdowik (90' Bortniczuk), Pospisil, Makuszewski (86' Bida) - Cernych (86' Kwiecień)
Piast: Plach - Holubek, Huk, Czerwiński, Rymaniak (77' Konczkowski) - Steczyk, Jodłowiec (71' Lipski), Sokołowski, Vida (85' Alves) - Świerczok (71' Żyro), Chrapek (77' Badia)
Żółte kartki: 26', 59' Augustyn, 36' Romanczuk, 50' Twardek - 27' Holubek, 52' Rymaniak
Czerwona kartka: 59' Augustyn (za drugą żółtą)
Sędzia: Daniel Stefański