PŚ w kolarskim zjeździe: Seagrave i Vergier triumfowali w Andorze

• Data publikacji: 14.07.2018, 20:09

W Vallnord w Andorze piątą rundę Pucharu Świata w kolarskim zjeździe. Triumfowali Brytyjka Tahnee Seagrave i Francuz Loris Vergier. Sławomir Łukasik odpadł w kwalifikacjach.

Sławomir Łukasik w kwalifikacjach zajął 84. miejsce z czasem 4:36,430. W finale wystartowało 63 kolarzy. Najlepszy czas uzyskał Loris Vergier. Francuz wykręcił wynik 4:04,055. Ponad sekundę stracili inny Francuz Amaury Pierron i Nowozelandczyk Brook Macdonald. W klasyfikacji generalnej Amaury Pierron ma 380 punktów przewagi nad Lorisem Vergierem, który awansował na drugie miejsce.

84. Sławomir Łukasik

Zawody kobiet wygrała Tahnee Seagrave. Brytyjka uzyskała wynik 4:49,840. Na drugiej pozycji uplasowała się inna z reprezentantek Wielkiej Brytanii Rachel Atherton, która przegrał z Seagrave o niecałe 5 sekund. Podium uzupełniła Australijka Tracey Hannah. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała Rachel Atherton. Prowadzi ona z przewagą 80 punktów nad Seagrave.