Serie A: Juventus remisuje i jest coraz dalej Scudetto
PascalMondragon, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 27.02.2021, 22:42

Spotkanie 24. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Hellasem Verona a Juventusem FC zakończyło się remisem. Po bramkach Baraka i Ronaldo padł wynik 1:1. Cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, zaś w 84. minucie gry na boisku zameldował się Paweł Dawidowicz.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Stara Dama” znajdowała się na trzeciej lokacie z 45 punktami na konci. Zawodnicy „Gialloblu” byli zaś na dziewiątej pozycji i mieli 34 „oczka”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie padł remis 1:1. W rewanżu jednak dość zdecydowanym faworytem było „Juve”.

Sytuacje kadrowe obu drużyn przed tym meczem były diametralnie różnie. Ivan Jurić nie mógł skorzystać z Ebrimy Colleya i Nikoli Kalinicia. W zespole prowadzonym przez Andreę Pirlo zabrakło za to całej plejady zawodników: Arthura, Leonardo Bonucciego, Giorgio Chielliniego, Juana Cuadrado, Danilo, Paulo Dybali i Alvaro Moraty.

Pierwsze minuty spotkania były naprawdę wyrównane, chociaż delikatną przewagę mieli goście. Groźnie uderzali m.in. Aaron Ramsey, czy Davide Faraoni. W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie, ale Hellas lekko przejął inicjatywę. Bramek w pierwszych 45 minutach nie zobaczyliśmy.

Od początku drugiej części gry Juventus zdecydowanie ruszył do ataku i już w 49. minucie wyszedł na prowadzenie. Federico Chiesa cudownie wyłożył piłkę do Cristiano Ronaldo, a niezawodny Portugalczyk pewnie władował futbolówkę do bramki Marco Silvestriego. Dominacja „Starej Damy” nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ zaraz po wyjściu na prowadzenie się cofnęła i oddała inicjatywę werończykom. Minimalistyczna postawa turyńczyków został skarcona w 78. minucie. Piłkę z boku boiska dorzucił Danko Lazović, a bramkę głową zdobył Antonin Barak. Hellas poczuł, że może jeszcze zgarnąć w tym meczu trzy punkty i wyprowadzał atak za atakiem. Najlepszą okazję miał Lazović, ale jego fenomenalny strzał został sparowany przez Wojciecha Szczęsnego na poprzeczkę. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i w Veronie rezultat meczu wyniósł 1:1.

Wynik ten spowodował, że Juventus co prawda utrzymał trzecią lokatę w lidze, jednak strata do pierwszego Interu wynosi już siedem punktów. Hellas z kolei dalej gra w kratkę, lecz ich pozycja w środku tabeli jest naprawdę pewna i raczej niezagrożona.

Hellas Verona – Juventus FC 1:1 (0:0)

Bramki: 78’ Barak - 49’ Ronaldo

Hellas: Silvestri – Lovato, Gunter, Magnani – Dimarco (52’ Lazović), Ilić (46’ Veloso), Sturaro (68’ Vieira), Faraoni (84’ Dawidowicz) – Zaccagni (84’ Bessa), Barak - Lasagna

Juventus: Szczęsny – Sandro, de Ligt, Demiral – Bernardeschi, Ramsey (68’ McKennie), Rabior, Bentancur, Chiesa (86’ Di Pardo) – Kulusevski, Ronaldo

Żółte kartki: 45+1’ Barak, 90+1’ Dawidowicz - 18’ Ramsey, 33’ de Ligt

Sędzia: Fabio Maresca