Rugby - P6N: pewna wygrana Irlandii i fantastyczne widowisko w Cardiff

• Data publikacji: 28.02.2021, 12:15

W sobotę, 27 lutego, rozegrano dwa mecze 3. kolejki Pucharu Sześciu Narodów. Irlandczycy pewnie pokonali Włochów, a Walijczycy zagrali koncertowe spotkanie przeciwko Anglikom i zostali liderami turnieju. Wcześniej z powodu zakażeń koronawirusem odwołane zostało spotkanie Francuzów ze Szkotami.

Włochy - Irlandia 10:48 (10:27)
W pierwszym meczu 3. kolejki P6N Irlandczycy zgodnie z oczekiwaniami pewnie pokonali Włochów. "Koniczynki" dominowały od początku spotkania i już w pierwszej połowie goście zanotowali trzy przyłożenia. W drugiej części meczu reprezentacja Irlandii również zaliczyła trzy przyłożenia, dzięki czemu zdobyli punkt bonusowy, który otrzymuje się po wykonaniu minimum czterech przyłożeń.

Dla Irlandczyków sobotnia wygrana jest pierwszą w tegorocznej edycji. Wcześniej przegrywali z Walijczykami i Francuzami.

Przyłożenia: 40+3' Meyer (Garbisi podwyższenie) - 10' Ringrose (Sexton), 30' Keenan (Sexton), 35', 65 Connors (Sexton x2), 42' Stander (Sexton), 80+1' Earls (Sexton)
Rzuty karne: 3' Garbisi - 5', 17' Sexton
Żółte kartki: 58' Zilocchi, 64' Bigi
Sędzia: M. Raynal

Walia - Anglia 40:24 (17:14)

Zdecydowanie najciekawej zapowiadający się mecz tej kolejki. Anglicy po porażce w 1. kolejce ze Szkocją musieli wygrać sobotni mecz, aby móc realnie myśleć o wygranej w turnieju. Nie zawiedliśmy się i na Principality Stadium w Cardiff obejrzeliśmy bardzo interesujący pojedynek, w którym jednak dużo lepiej prezentowali się Walijczycy, którzy zanotowali trzecią wygraną w P6N i zostali liderami.

"Czerwone Smoki" aż trzykrotnie zdobywali przyłożenia po błędach rywali. Warto dodać, że jeszcze w 65. minucie był remis 24:24, ale  w końcówce gospodarze wykorzystali trzy rzuty karne i dodatkowo na dwie minuty przez końcem zdobyli czwarte przyłożenie, dzięki któremu do tabeli dopisali sobie dodatkowy punkt.

Przyłożenia: 15' Adams (Biggar), 29' Williams (Biggar), 47' Hardy (Sheedy), 78' Hall (Sheedy) - 35' Watson, 61' Youngs (Farrell)
Rzuty karne: 5' Biggar, 66' 69' 74' Sheedy - 11', 19', 52' Farrell
Sędzia: P. Gauzere

Francja - Szkocja ODWOŁANE
Spotkanie Francuzów ze Szkotami zostało wcześniej odwołane ze względu na dużą ilość zakażeń koronawirusem w reprezentacji Francji. Nie jest znany jeszcze nowy termin meczu, a o całej sprawie pisaliśmy tutaj.

Czwarta kolejka Pucharu Sześciu Narodów odbędzie się 13-14 marca. W sobotę zobaczymy spotkania Włochów z Walijczykami i Francuzów z Anglikami, które przed rozpoczęciem turnieju zapowiadało się najciekawiej. W niedzielę natomiast w Edynburgu Szkoci powalczą z Irlandczykami.