PGNiG Superliga Kobiet: KPR Gminy Kobierzyce lepszy od MKS-u Perły Lublin

• Data publikacji: 28.02.2021, 17:30

KPR Gminy Kobierzyce wygrał 31:30 z MKS-em Perłą Lublin w hicie 17. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Lublinianki przegrały w pierwszym meczu po zmianie na stanowisku trenera.

Wyniki MKS-u Perły Lublin w tym sezonie prezentują się dużo poniżej oczekiwań klubu. Tym samym zdecydowano się na zmianę trenera. Z zespołem pożegnał się Kim Rasmussen, a szkoleniowcem mistrzyń Polski została Monika Marzec. Już w pierwszym meczu pod jej wodzą lublinianki czekało trudne zadanie. MKS zmierzył się na wyjeździe z KPR-em Gminy Kobierzyce. Wiceliderki rozpoczęły mecz od prowadzenia 5:2, ale ekipa gości odrobiła straty i nawet przejęła prowadzenie. Do przerwy KPR wygrywał 15:14. Po zmianie stron wyrównana walka toczyła się do stanu 25:25, odkąd zespół z Kobierzyc rzucił cztery bramki z rzędu. Lublinianki odpowiedziały serią 5:0 i mieliśmy ciekawą końcówkę. Na trzy minuty przed końcem KRP ponownie prowadził i do ostatniej syreny nie padło już żadne trafienie. Tym samym ekipa z Kobierzyc wygrała 31:30 i powiększyła przewagę w tabeli nad trzecim MKS-em do dziesięciu punktów.

KRP nadal ma sześć oczek straty do prowadzącego Zagłębia Lubin. Miedziowe sięgnęły po 15. zwycięstwo w sezonie w hali w Elblągu. Do przerwy Start prowadził 16:14. Po zmianie stron Zagłębie zanotowało serię 8:0. Gospodynie jednak od wyniku 18:24 wyrównały, ale ostatecznie nie zdołały pokonać lidera. Drużyna z Lubina zwyciężyła 28:26. W dwóch pozostałych spotkań triumfowały faworyzowane zespoły. Piotrcovia wygrała z Eurobudem Jarosław, a Młyny Stoisław Koszalin pokonały Ruch Chorzów.