Narciarstwo alpejskie - PŚ: Faivre potwierdza mistrzowską formę, pierwszy triumf w zawodach PŚ od 4 lat

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 28.02.2021, 14:12

Aktualny mistrz świata w gigancie oraz gigancie równoległym, Mathieu Faivre okazał się bezkonkurencyjny podczas zawodów w slalomie gigancie w Bansku. Na podium stanęli również Marco Odermatt oraz lider PŚ, Alexis Pinturault.

Podobnie jak podczas pierwszego giganta w bułgarskim kurorcie Bansko, na prowadzeniu znajdował się Mathieu Faivre, który przejechał trasę w czasie 1:11,45. Za Francuzem uplasowali się Loic Meillard (+0,42) oraz Alexis Pinturault (+0,79). Ostatnim zawodnikiem, który zmieścił się w granicy sekundy był Zan Kranjec, który stracił do lidera 0,86 sekundy. Natomiast Stefan Brennsteiner i Roland Leitinger, którzy, mimo iż uplasowali się pod koniec czołowej "10" już notowali stratę powyżej 2 sekund, co potwierdza duże różnice czasowe. Filip Zubcić, który triumfował w premierowym gigancie w Bansku, popełnił błąd na trasie, który omal nie kosztował go dyskwalifikacją, lecz ostatecznie uniknął wypadku i z dużą stratą zameldował się na mecie, zajmując 20. miejsce.

W drugim przejeździe najlepszy czas uzyskał startujący z numerem 38, Daniele Sette, dzięki czemu awansował w klasyfikacji o 12 miejsc i ostatecznie zajął 11. pozycję. Znajdujący się w czołówce po pierwszej części Loic Meillard ugiął się pod presją i zanotował najgorszy czas drugiego przejazdu, dzięki czemu w klasyfikacji spadł z 2. na 7. pozycję. Na najniższym stopniu podium uplasował się Alexis Pinturault, który stracił do zwycięzcy 0,81 sekundy. Na 2. lokacie rywalizację zakończył Marco Odermatt, który zanotował już siódme podium w tym sezonie. Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem został Mathieu Faivre, który obronił pozycję lidera z pierwszego przejazdu i ze znaczną przewagą wyprzedził rywali. Francuz potwierdza swoją niesamowitą dyspozycję pod koniec sezonu, a dzisiejszy triumf w zawodach PŚ jest jego pierwszym od 4 lat, kiedy to okazał się najlepszy podczas giganta w Val d'Isere.