PKO Ekstraklasa: wyjazdowa wygrana Wisły Kraków

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.02.2021, 14:45

Wygraną Wisły Kraków zakończył się pojedynek podopiecznych Petera Hyballi z Wisłą Płock. Goście wygrali 3:1, choć przez długi czas zanosiło się na bezbramkowy remis. Bohaterem meczu została jedna z legend Białej Gwiazdy - Rafał Boguski.

W pierwszym niedzielnym starciu 19. kolejki ekstraklasy Wisła Płock podejmowała na własnym stadionie Wisłę Kraków. Nafciarze w ostatnim meczu przerwali zwycięską passę, przegrywając wysoko z Legią Warszawa. Goście pod wodzą nowego trenera Petera Hyballi zbierali dobre opinie. W ich grze imponowała ambicja i wysoki pressing, którym starali się wywierać presję na rywalach.

Pierwsza dobra okazja nadarzyła się w 20. minucie. Kontrę Krakowian kończył Felicio Brown Forbes. Strzał napastnika przyjezdnych znakomicie wybronił Krzysztof Kamiński. Piłkarze nie rozpieszczali kibiców swoją postawą. Gra była często przerywana i szarpana. Do przerwy na tablicy wyników bezbramkowy rezultat.

Druga połowa rozpoczęła się od dogodnej sytuacji Torgila Gjertsena, lecz ten uderzył obok słupka. W 67. minucie padł gol dla gospodarzy. Damian Rasak celnie uderzył przy dalszym słupku Kamińskiego. W końcówce Wisła Kraków wprowadziła trzy zabójcze ciosy. Najpierw rezerwowy Rafał Boguski centrostrzałem pokonał bramkarza. Chwilę później kolejny z rezerwowych Uros Radaković zdobył gola głową. Niestety Serb został trafiony w głowę i długo trwała pomoc medyczna. Ostatecznie w kołnierzu został zwieziony na noszach. W doliczonym czasie gry po raz kolejny trafił Boguski i ustalił wynik na 1:3. W następnej kolejce Płocczan czeka mecz w Mielcu. Krakowianie zaś zagrają na własnym boisku z Górnikiem Zabrze.

Wisła Płock - Wisła Kraków 1:3 (0:0)

Bramki: 67' Rasak - 82', 90+7' Boguski, 85' Radaković

Wisła Płock: Kamiński - Zbozień, Rzeźniczak (75' Obradović), Uryga, Garcia - Szwoch, Lagator (90' Sheridan), Rasak, Gjertsen (75' Rogoziński), Leśniak - Lewandowski (75' Tuszyński)

Wisła Kraków: Lis - Szota (77' Radaković) (90+1 Kone), Frydrych, Sadlok - Plewka, Starzyński (72' Jean Carlos), Savić, Chuca (72' Mawutor), Yeboah - Forbes, Medved (77' Boguski)

Żółte kartki: 84' Lagator - 48' Szota, 79' Frydrych

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski