Ligue 1: kolejne zwycięstwo AS Monaco!
Georges Jansoone/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 28.02.2021, 18:33

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 27. kolejki Ligue 1, AS Monaco pokonało Stade Brest 2:0. Tym samym podopieczni Nico Kovaca nadal pozostają w walce o mistrzostwo Francji.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli podopieczni Nico Kovaca. AS Monaco notuje kapitalny początek roku i na stałe włączyło się do walki o Ligę Mistrzów i mistrzostwo Francji. Z kolei piłkarze Brest są typowym ligowym średniakiem, nie grozi im ani spadek, ani walka o europejskie puchary. Zajmują 13. miejsce w tabeli, z bezpiecznym odstępem od strefy spadkowej, a do czołówki tracą 8 punktów.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji. W 20. minucie po wrzutce Aguilara, Tchouameni główkował nad poprzeczką. Dziesięć minut później przed olbrzymią szansą na objęcie prowadzenia stanęli gospodarze. Po zagraniu reką przez Romaina Perrauda sędzia podyktował rzut karny dla AS Monaco. Do piłki podszedł Wissam Ben Yedder, ale jego uderzenie obronił Gautier Larsonneur.

Drugą połowę lepiej zaczęli piłkarze Monaco, ale Larsonneur obronił strzał Ben Yeddera z pola karnego. W 55. minucie po uderzeniu Oliveiry piłka trafiła w poprzeczkę bramkę gości i wyszła w pole. Chwilę później, po strzale Diopa, piłkę instynktownie odbił Larsonneur. Kolejną dobrą interwencją bramkarz Brest popisał się broniąc strzał Aguilara z pięciu metrów. W 74. minucie strzał z dystansu oddał Jovetić, ale po raz kolejny na posterunku był Larsonneur. Chwilę później golkiper Brest instynktownie odbił strzał Maripana. Bramkarz gości był bezradny w 76. minucie, kiedy to Stevan Jovetić po indywidualnej akcji umieścił piłkę w siatce. Piłkarze Brest mogli wyrównać, ale strzał Lucasa był minimalnie niecelny. Zwycięstwo Monaco przypięczętował w 90. minucie Kevin Volland, który po zagraniu Golovina z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

AS Monaco - Stade Brest 2:0 (0:0)

Bramki: 76' Jovetić, 90' Volland

AS Monaco: Lecomte - Disasi(80 Sidibe), Maripan, Badiashile - Aguilar(59' Golovin), Tchouameni, Fofana (70' Fabregas), Oliveira Silva - Volland, Ben Yedder(60' Jovetić), Diop (59' Diatta)

Stade Brest: Larsonneur - Pierre Gabriel (81' Faussunier), Chardonnet, Brassier, Perraud - Faivre, Honorat(73' Cardona), Belkebla(81' Philippoteaux), Lasne - Jean Lucas - Mounie (74' Charbonier)

Żółte kartki: Maripan 28', Diatta 85'

Sędziował: Jeremie Pingard