Serie A: Inter wzmacnia pozycję lidera
D7ckon/Wikimedia Commons

• Dodał: Jakub Krysiewicz
  • Data publikacji: 28.02.2021, 16:58

Lider tabeli włoskiej Serie A tym razem podjął na stadionie San Siro drużynę z dwunastego miejsca, czyli były klub Krzysztofa Piątka – Genoa CFC. Zawodnicy Antonio Conte podchodzili do tego spotkania po trudnych meczach z Milanem, Lazio oraz Juventusem. Nie przeszkodziło im to jednak w kolejnym zwycięstwie.

Inter fenomenalnie zaczął to spotkanie. Już w 1. minucie meczu rewelacyjny w tym sezonie duet Martinez – Lukaku doprowadził do zdobycia bramki. Po świetnym długim podaniu od Argentyńczyka, Romelu Lukaku minął obrońców w polu karnym i dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnikom Antonio Conte nie przyszło jednak do głów, aby zacząć grać defensywniej. To oni cały czas kontrolowali przebieg gry oraz szukali kolejnych okazji do zdobycia gola. W 15. minucie Darmian był bliski podwyższenia prowadzenia, gdy był w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Piłka po jego strzale minęła jednak słupek. Do końca pierwszej części meczu Inter miał jeszcze kilka dobrze wypracowanych sytuacji bramkowych, w których brakowało wykończenia.

Druga połowa została jeszcze bardziej zdominowana przez piłkarzy z niebieskiej części Mediolanu. Genoa nie stworzyła sobie w tej połowie ani jednej okazji do zdobycia gola, a cała gra miała przebieg na ich połowie.  Poskutkowało to bramką dającą wynik 2:0. Tym razem Lukaku asystował przy bramce Darmiana, który wcześniej nie wykorzystał świetnej sytuacji. Tym razem dobrze wykorzystał podanie od Belga i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Świetne wejście w mecz zaliczył również Alexis Sanchez. Chilijczyk wszedł na boisko w 76. minucie i już po upływie kilkudziesięciu sekund zdobył gola na 3:0. Sanchez przejął piłkę odbitą w polu bramkowym i zdobył bramkę po uderzeniu głową. Bramka była weryfikowana przez VAR, jednak nic to nie zmieniło i gol został uznany. Do końca spotkania piłkarze Interu wymieniali się podaniami, w celu utrzymania wyniku.

Inter Mediolan – Genoa CFC 3:0 (1:0)

Bramki: 1’ Lukaku , 69’ Darmian, 80’ Sanchez

Inter Mediolan:  Handanović – Bastoni, de VrijSkriniar – Perisić (84’ Young), Eriksen, Brozović (76’ Gagliardini), Barella (85’ Vidal), Darmian (84’ D’Ambrosio) – Martinez (76’ Sanchez), Lukaku

Genoa CFC: Perin – GoldanigaRadovanović (46’ Onguene), Zapata – CzyborraStrootman (46’ Behrami), RovellaMelegoni (71’ Portanova), Ghiglione (62’ Shomurodov) – PjacaScamacca (62’ Pandev)

Żółte kartki: 18’ Zapata, 40’ Strootman

Sędzia: Daniele Chiffi