Tenis - ATP Montpellier: piąty turniejowy tryumf Goffina

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 28.02.2021, 18:20

W finale turnieju ATP rozgrywanego w Montpellier najlepszy okazał się David Goffin, który po trzysetowej walce pokonał Roberto Bautista-Aguta. Belg pokonując Hiszpana 5:7 6:4 6:2 odniósł piąte turniejowe zwycięstwo w karierze. W zmaganiach w Francji brał udział Hubert Hurkacz, który szybko pożegnał się z turniejem.

Początek finałowej rywalizacji to wygrane przez obu zawodników własne podania, jednak szybko do pierwszego przełamania doprowadził Bautista-Agut odbierając rywalowi serwis w czwartej odsłonie wychodząc na 1:3. Po serii pewnie i szybko wygranych gemów serwisowych do przełamania powrotnego doprowadził Goffin wykorzystując w dziewiątej odsłonie już pierwszego breakpointa. Wygrane chwilę później własne podanie pozwoliło Belgowi wyrównać stan na 5:5 i zachować szansę na zwycięstwo w tej partii. Kolejne dwa gemy zapisał jednak na swoim koncie Hiszpan zwyciężając tym samym seta 5:7.

Już na początku drugiej odsłony rywala bardzo szybko przełamał Belg odskakując po wygranym później własnym podaniu na 2:0. Przełamanie to okazało się kluczowe dla losów całej partii, bowiem późniejsze gemy pewnie padały łupem serwujących, co dało Goffinowi zwycięstwo 6:4 i wyrównanie stanu meczu. Co ciekawe w żadnym kolejnym gemie zawodnik serwujący nie dał rywalowi nawet szans na przełamanie, a jedynym breakpointem była piłka na 1:0 dla Belga.

Decydujący set rozpoczął się w taki sam sposób jak poprzedni, a mianowicie od przegranego podania Hiszpana. Tym razem Bautista-Agut walczył dłużej o utrzymanie serwisu, jednak to Belg wykorzystując trzeciego breakpointa i wygrywając później swoje podanie wyszedł na prowadzenie 2:0. Po dwóch długich gemach zapisanych obaj zawodnicy pewnie wygrywali swoje podania, co zdecydowanie było korzystniejsze z perspektywy prowadzącego Goffina. Kropkę nad 'i' postawił on w siódmym gemie ponownie przełamując Hiszpana, by wygrywając za chwilę swoje podanie cieszyć się ze zwycięstwa w tym secie 6:2, a w całym spotkaniu 2:1. David Goffin tryumfując w Montpellier odniósł piąte turniejowe zwycięstwo w karierze.

David Goffin (BEL) [2] - Roberto Bautista-Agut (ESP) [1] 5:7 6:3 6:2

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.