Skoki narciarskie - MŚ:  Niemcy mistrzami świata w mikstach!
Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT , via Wikimedia Commons

Skoki narciarskie - MŚ: Niemcy mistrzami świata w mikstach!

  • Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 28.02.2021, 18:48

W niedzielnych mikstach w Oberstdorfie zwyciężyła drużyna niemiecka. Tuż za nimi znaleźli się Norwegowie i Austriacy. Polska drużyna w składzie: Anna Twardosz, Piotr Żyła, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki zajęła miejsce szóste.  

 

Jako pierwsza z naszej drużyny skok oddała Anna Twardosz. Polka uzyskała odległość 85 metrów, co dało nam siódme miejsce w grupie. Na prowadzeniu, po wyśmienitym skoku Marity Kramer (105,5 m), znalazła się drużyna Austrii. Druga, po nieco krótszym skoku Kathariny Althaus (104 m), była drużyna niemiecka. Trzecia Silje Opseth (Norwegia) wylądowała na 103. metrze, a jej strata do Niemców wynosiła nieco ponad 3 pkt. Niewiele do podium, po skoku Niki Kriznar (102,5 m), brakowało Słoweńcom. 

 

Naszej drużynie, dzięki dobremu skokowi Piotra Żyły (100 m), udało się nieco odrobić straty i uplasować się na miejscu piątym. Skok Markusa Eisenbichlera (100 m) pozwolił drużynie niemieckiej wysunąć się na prowadzenie. Nieco słabszy skok Michaela Hayboecka (98,5 m) pozbawił Austrię pozycji lidera. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Norwegowie. Po dobrym skoku Roberta Johanssona (100,5 m), brakowało im jedynie 0,1 punktu do drugiego miejsca. Słoweńcy, po skoku Bora Pavlovcica (97 m), wciąż plasowali się na miejscu czwartym, jednak ich strata do podium była już większa.

 

Po skokach trzeciej grupy, po słabym skoku Kamili Karpiel (78 m), nasza drużyna plasowała się na miejscu siódmym, z niewielką stratą do Rosjan. Nieco słabszy od kolegów z drużyny skok oddała Anna Rupprecht (92,5 m), co uplasowało drużynę niemiecką na miejscu trzecim. Dobry skok Danieli Iraschko-Stolz (95,5 m) umocnił pozycję Austrii na drugim stopniu podium. Po dobrym skoku Maren Lundby (98 m) na prowadzenie wysunęli się Norwegowie.  Ema Klinec, z problemami przy lądowaniu, oddała skok o odległości 90,5 metra. Dało to drużynie słoweńskiej czwarte miejsce, ale ich strata do podium wynosiła już prawie czterdzieści punktów.

  

Dawid Kubacki oddał 97-metrowy skok, co sprawiło, że wyprzedziliśmy Rosję i na półmetku rywalizacji Polska zajmowała szóstą lokatę. Na prowadzeniu, po dobrym skoku Karla Geigera (99,5 m), znalazła się drużyna niemiecka. Słabszy skok Stefana Krafta (91,5 m) uplasował Austrię na najniższym stopniu podium. Przeciętny skok Halvora Egnera Graneruda (94 m) spowodował spadek Norwegów na drugie miejsce. Na czwartej pozycji wciąż plasowali się Słoweńcy, którzy po skoku Anze Laniska (98,5 m) tracili około 20 pkt do podium.  

 

W drugiej serii Anna Twardosz uzyskała taką samą odległość jak przy pierwszym skoku. Uplasowało to reprezentację Polski na miejscu szóstym, przed Rosją i Czechami. Dobry skok Kathariny Althaus (99,5 m) umocnił Niemców na pozycji lidera. Dobre skoki Silje Opseth (98,5 m) i Marity Kramer (103 m) zapewniły kolejno drugie miejsce Norwegii i trzecie Austrii. Na czwartym miejscu, po skoku Niki Kriznar (100 m), wciąż plasowała się Słowenia.  

 

Piotr Żyła oddał dużo krótszy skok (93 m), co pozwoliło zachować nam szóste miejsce, ale zmniejszyło naszą przewagę nad Rosjanami. Po skoku Eisenbichlera (98,5 m), na prowadzeniu pozostała drużyna Niemców. Po skoku Roberta Johanssona (96 m) nie zmieniła się również pozycja drużyny norweskiej. Hayboeck oddał skok o długości 94,5 metra, co umocniło Austrię na miejscu trzecim. Taką samą odległość uzyskał Bor Pavlovcic, co nie zaowocowało żadnymi zmianami pozycji drużyny słoweńskiej.  

 

Kamila Karpiel osiągnęła lepszą odległość niż w serii pierwszej (82 m). Mimo wszystko przegraliśmy z drużyną Rosjan i uplasowaliśmy się na miejscu siódmym. Na miejscu pierwszym umocnili się Niemcy. Także drużyny norweska i austriacka nie zmieniły swoich lokat. Słowenia, z niemal czterdziestopunktową stratą do podium, plasowała się na miejscu czwartym.  

 

Dawid Kubacki (103 m) uzyskał lepszą odległość od Klimowa, co pozwoliło polskiej drużynie wyprzedzić Rosjan i zakończyć konkurs na miejscu szóstym. Ostatecznie, po dobrym skoku Geigera (99,5 m), mistrzami świata zostali Niemcy. Granerud (102 m) umocnił pozycję Norwegów jako wicemistrzów. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Austria, a tuż za nimi znaleźli się Słoweńcy.  

 

Wyniki:

1. Niemcy  1000.8

2. Norwegia  995.6

3. Austria  986.5

4. Słowenia  954.8

5. Japonia  940.3 

6. Polska  837.6

7. Rosja  805.4

8. Czechy  777.2