Ligue 1: remis Lille rzutem na taśmę.
Liondartois/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 28.02.2021, 19:25

Piłkarze Lille na swoim boisku zremisowali ze Strasbourgiem 1:1. Wynik ten z pewnością najbardziej cieszy grupę pościgową w postaci Lyonu, Monaco i PSG, którzy mogą jeszcze bardziej zbliżyć się do lidera Ligue 1. Piłkarzy Strasbourga ten wynik zadowalałby zapewne bardziej, gdyby nie fakt, że prowadzenie stracili w końcówce.

Przez pierwszą część pierwszej połowy na boisku nie działo się nic szczególnego. W 20. minucie sędzia chciał podyktować rzut karny dla Lille po faulu na Davidzie, ale po analizie VAR anulował tę decyzję. W 36. minucie na prowadzenie dość niespodziewanie wyszli goście. Po asyście Guilberta efektownym wolejem popisał się Ludovic Ajorque i to piłkarze w białych koszulkach cieszyli się z pierwszego gola w tym meczu. E 42 minucie po strzale Botmana dobrą interwencją popisał się Kawashima. W 44.minucie po strzale Davida, piłka poszybowała nad poprzeczką.

Drugą połowę mogli świetnie rozpocząć goście, ale Ajorque w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka. W 62. minucie Kawashima zatrzymał nieprzyjemny strzał Ikone. Minutę później, nad bramką uderzał Xeka. W 82. minucie strzał z rzutu wolnego Yaziciego bez problemów obronił Kawashima. Gospodarze wyrównali w 86. minucie. Po wrzutce Andre, piłkę głową do siatki z pięciu metrów skierował Jose Fonte, ratując tym samym punkt dla Lille.

Lille - Strasbourg 1:1 (0:1)

Bramki: Fonte 86' - Ajorque 36'

Lille: Maignan - Pied(73' Djalo), Fonte, Botman(86 Lihadji), Mandava - Araujo(60' Yazici), Andre, Soumare( 60' Xeka), Bamba (61' Weah) - David, Ikone

Strasbourg: Kawashima - Guilbert, Mitrović, Dijku, Caci - Aholou, Sissoko - Lienard, Bellegarde(80' Chachiri), Thomasson - Ajorque (70' Diallo)

Żółte kartki: Guilbert 44', Aholou 90'

Sędziował: Jerome Brisard