Tenis - ATP Cordoba: sensacyjny triumf Juana Manuela Cerundolo

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.03.2021, 01:50

Juan Manuel Cerundolo wygrał turniej ATP 250 w Cordobie. Argentyńczyk okazał się lepszy od Alberta Ramosa Vinolasa, którego pokonał 6:0, 2:6, 6:2. Tym samym reprezentant gospodarzy osiągnął największy sukces w dotychczasowej karierze.

W Cordobie został rozegrany pierwszy w sezonie turniej rangi ATP 250 na nawierzchni ziemnej. O ile obecność w finale Alberta Ramosa Vinolasa nie dziwi, o tyle Juan Manuel Cerundolo debiutował w głównym tourze. Doświadczony Hiszpan powalczy o pierwsze singlowe trofeum od 2019 roku, kiedy to okazał się najlepszy w Gstaad. W drodze do decydującego starcia wyeliminował choćby turniejową jedynkę Diego Schwartzmana. To w nim upatrywano faworyta do końcowego triumfu. Z kolei notowany na 365. miejscu reprezentant gospodarzy przebijał się przez eliminacje i mecz finałowy był dla niego ósmym spotkaniem w ciągu dziewięciu dni. Na swojej drodze zanotował zwycięstwo m.in. z 41. na świecie Miomirem Kecmanoviciem.

Pierwszy set to dominacja dużo niżej notowanego z tenisistów. Hiszpan nie ugrał nawet gema i sensacyjne rozstrzygnięcie stawało się coraz bardziej realne. Ramos wrócił do gry, wygrywając drugą partię do dwóch. Kiedy w trzecim secie 33-latek wyszedł na prowadzenie 2:0, wydawało się, że udało mu się pójść za ciosem i pewnie zwieńczy spotkanie, zdobywając trzeci tytuł w karierze. Młody Argentyńczyk miał jednak inne plany i wygrał kolejne sześć gemów, jak i cały turniej w Cordobie. Zdobyta ilość punktów pozwoli Cerundolo awansować o niemal 150 miejsc w światowym rankingu.