Mistrzostwa świata w snowboardzie - 1 marca [Zapis LIVE]
Christian Jansky / Wikimedia commons

Mistrzostwa świata w snowboardzie - 1 marca [Zapis LIVE]

  • Dodał: Kamil Karczmarek
  • Data publikacji: 01.03.2021, 15:16

Konkurencje snowboardu alpejskiego podczas mistrzostw świata rozgrywane są w Rogli. Pierwszego dnia rywalizacji w Słowenii odbędzie się slalom gigant równoległy. Trzymamy kciuki za reprezentantów Polski! Zapraszamy na naszą relację od 14:00!

14:00 Mistrzostwa świata w snowboardzie w Rogli - slalom gigant równoległy

Relacja na żywo

Kończymy naszą relację ze slalomu giganta równoległego na mistrzostwach świata w Rogli. Zawody były udane dla reprezentantów Polski. Największe powody do radości mają Selina Joerg i Dmitrij Łoginow. Jutro slalom równoległy o 14:45. Już teraz zapraszamy na naszą relację!

Dmitrij Łoginow podobnie jak Selina Joerg obronił tytuł mistrza świata! Rosjanin w finale o setną sekundy wyprzedził Rolanda Fischnallera. Tym razem młodość wygrała z doświadczeniem.

Andriej Sobolew z brązowym medalem. Rosjanin pewnie pokonał Sangkyuma Kima. Za chwilę w finale pojadą Dmitrij Łoginow i Roland Fischnaller.

Selina Joerg dogoniła i wyprzedziła Sofię Nadyrszinę. Tym samym Niemka obroniła tytuł, wygrywając w finale z rewelacją sezonu, debiutującą na mistrzostwach 17-letnią Rosjanką. Przypomnijmy, że w 1/8 finału Joerg wygrała z Aleksandrą Król.

Julia Dujmowits wygrała ze swoją rodaczką Claudią Riegler i zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w slalomie gigancie równoległym. O tytuł powalczą Sofia Nadyrszina i Selina Joerg.

Roland Fischnaller i Dmitrij Łoginow powalczą o tytuł mistrza świata. W rywalizacji o trzecie miejsce zmierzą się Sangkyum Kim i Andriej Sobolew.

Julia Dujmowits wypadła z trasy i przegrała w pierwszym półfinale z Sofią Nadyrsziną. W drugim wyścigu Selina Joerg wygrała z Claudią Riegler. W finale pojadą Nadyrszina i Joerg, a Austriaczki powalczą o brąz.

Sofia Nadyrszina kontra Julia Dujmowits oraz Claudia Riegler kontra Selina Joerg. W półfinale tylko jedna Niemka, ale niespodziewanie są dwie Austriaczki.

W drugim półfinale dwaj Rosjanie - Dmitrij Łoginow i Andriej Sobolew. W decydującej fazie zawodów nie ma już Polaków. Najpierw półfinały kobiet.

Sangkyum Kim minimalnie lepszy od Michała Nowaczyka. Polak odpadł z rywalizacji na poziomie ćwierćfinału i zajmie 8. miejsce. Koreańczyk rywalizować będzie o finał z Rolandem Fischnallerem.

Claudia Riegler wygrała z Cheyenne Loch, a Selina Joerg pokonała Tomokę Takeuchi. Tym samym znamy już wszystkie półfinalistki. Za chwilę ćwierćfinały mężczyzn. W drugim Michał Nowaczyk zmierzy się z Koreańczykiem Sangkyumem Kimem. Trzymamy kciuki!

Rozpoczęły się ćwierćfinały kobiet. Do strefy medalowej awansowały już Sofia Nadyrszina i Julia Dujmowits, która sensacyjnie wyeliminowała Ramonę Theresię Hofmeister.

Skład ćwierćfinalistów uzupełniają: obrońca tytułu Dmitrij Łoginow, Lukas Mathies i Andriej Sobolew.

Duży błąd Oskara Kwiatkowskiego, który kosztował go może nawet awans do ćwierćfinału. Reprezentant Polski gonił Aarona Marcha, ale ostatecznie przegrał. Z trójki Polaków tylko i aż awansował Michał Nowaczyk.

Michał Nowaczyk w ćwierćfinale! Polak wyeliminował Igora Slujewa. Zwycięzca kwalifikacji i lider PŚ w gigancie popełnił duży błąd, a Nowaczyk pojechał czysto i awansował! W 1/4 finału Polak zmierzy się z Sangkyumem Kimem.

Jako pierwsi w ćwierćfinale zameldowali się Roland Fischnaller i Nevin Galmarini. Już niedługo rywalizacja Michała Nowaczyka, który postara się zrewanżować Igorowi Slujewowi za finał w Scuol.

Czas na 1/8 finału mężczyzn. W czwartym wyścigu Michał Nowaczyk pojedzie z Igorem Slujewem ,a w szóstym Oskar Kwiatkowski zmierzy się z Aaronem Marchem. Rywale Polaków w tym sezonie sięgali po zwycięstwa w Pucharze Świata.

Niestety, Aleksandra Król wyraźnie przegrała z faworyzowaną Seliną Joerg. Polka zajmie na mistrzostwach świata dobre 14. miejsce. Niemka o półfinał powalczy z Tomoką Takeuchi.

Cheyenne Loch lepsza od Michelle Dekker, a Claudia Riegler od Carolin Langenhorst. Coraz bliżej pojedynku Aleksandry Król z Seliną Joerg.

Dalej awansowały także Julia Dujmowits oraz zwyciężczyni kwalifikacji i liderka Pucharu Świata, Ramona Theresia Hofmeister.

W pierwszym wyścigu jedna z faworytek, Sofia Nadyrszina pokonała Jessicę Keiser. W drugim odpadła inna z faworytek, Julie Zogg. Szwajcarka uległa Megan Farrell. Więc mamy niespodziankę.

Już za kilka minut rozpoczną się zawody główne na mistrzostwach świata w slalomie gigancie równoległym. Najpierw ćwierćfinały kobiet z udziałem Aleksandry Król. Na wyścig z polską snowboardzistką oraz obrończynią tytułu, Seliną Joerg będziemy musieli poczekać do ostatniego, ósmego starcia. Zaczynamy!

Zakończyły się kwalifikacje do zawodów. W walce o medale pozostało troje polskich snowboardzistów. Aleksandra Król w eliminacjach zajęła 14. miejsce. Oskar Kwiatkowski był 10., a Michał Nowaczyk 16. Odpadły: Aleksandra Michalik (22. miejsce), Julia Sitarz (34. miejsce) i Weronika Biela-Nowaczyk (nie ukończyła przejazdu). Na decydującą fazę rywalizacji zapraszamy przed 14:00!

Na naszą relację z fazy pucharowej zapraszamy od 14:00!

Kamil Karczmarek

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.