Lidl Starligue: kolejne zwycięstwo PSG, pięć bramek Syprzaka

• Data publikacji: 01.03.2021, 11:47

Szczypiorniści Paris Saint-Germain odnieśli 16. zwycięstwo w rozgrywkach ligi francuskiej Lidl Starligue. Paryżanie wygrali 32:22 z Istres. Kamil Syprzak rzucił pięć bramek.

Niepokonane w tym sezonie PSG było zdecydowanym faworytem wyjazdowego meczu z dziewiątym w tabeli zespołem z Istres. Jednak w pierwszej połowie gra była wyrównana. Tuż przed przerwą był remis 13:13. Potem goście ze stolicy rzucili sześć goli z rzędu i zdobyli wyraźną przewagę. Ostatecznie zespół Raula Gonzaleza pewnie wygrał 32:22. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Syprzak. Obrotowy zdobył pięć bramek. Więcej trafień dla PSG - 7 - zanotował tylko Mikkel Hansen.

Paris Saint-Germain ma aż osiem punktów przewagi nad drugim Montpellier, który ma dwa zaległe spotkania. Wicelider tabeli nie grał w tej kolejce. Porażki poniosły trzeci i czwarty zespół w tabeli. Aix uległo 24:25 ekipie z Chartres, tracąc ostatnią bramkę w ostatnich sekundach. Bohaterem gości został Nikola Jukić, który popisał się pięknym trafieniem z dystansu. Czwarte w lidze Limoges przegrało 29:30 z przedostatnim w tabeli Tremblay, który swoje dwa jedyne zwycięstwa odniósł w dwóch ostatnich spotkaniach.