Biathlon - MŚJ: Jan Guńka brązowym medalistą w sprincie!

• Data publikacji: 01.03.2021, 15:20

Jan Guńka wywalczył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w sprincie! Lena Repinc i Denis Irodov zostali zwycięzcami poniedziałkowych biegów. Na zawodach w Obertillach dobrze spisali się pozostali Polacy. Anna Nędza-Kubiniec była 13. w biegu kobiet, a Marcin Zawół był 5. w zmaganiach mężczyzn.

Jan Guńka wyruszył na trasę jako ostatni. Na pierwszym strzelaniu popełnił jeden błąd, natomiast na drugim był bezbłędny. Taka skuteczność w połączeniu z dobrym biegiem pozwoliła Polakowi na zajęcie trzeciego miejsca. Do zwycięzcy - Denisa Irodova z Rosji - stracił niemal 28 sekund. Na drugim miejscu konkurs zakończył Fabio Piller Cottrer z Włoch. Świetnie spisał się również Marcin Zawół, który pomimo dwóch pudeł na strzelnicy zajął 5. miejsce. Poza czołową dziesiątką uplasował się Konrad Badacz, który trzykrotnie biegał karne rundy. Hubert Matusik był 50.

50. Hubert Matusik (3) +2:46,3

W poniedziałkowe przedpołudnie na trasę wybiegły kobiety. Najlepsza okazała się Lena Repinc ze Słowenii, która pomimo jednego pudła na strzelnicy zdołała wyprzedzić wszystkie rywalki. Druga była Włoszka Linda Zingerle, a trzecia Selina Grotian z Niemiec. Najlepsza z Polek - Anna Nędza-Kubiniec - zajęła 13. miejsce. Klaudia Topór zakończyła bieg na 37. miejscu i będzie drugą Polką, która wystąpi w biegu pościgowym. Poza czołową sześćdziesiątką znalazły się Martyna Lichosyt oraz Barbara Skrobiszewska.