Snowboard - MŚ: dobry start Polaków na mistrzostwach świata

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 01.03.2021, 16:05

Trzech członków reprezentacji Polski zakwalifikowało się do finałowych zawodów podczas Mistrzostw Świata w Snowboardzie Alpejskim w Rogli. Najlepiej spisał się Michał Nowaczyk, który zajął ósme miejsce. Mistrzami świata zostali Selina Joerg oraz Dmitrij Łoginow.

W poniedziałek (1 marca) odbył się slalom gigant równoległy, czyli pierwsza konkurencja Mistrzostw Świata, które zostały przeniesione z chińskiego Zhangjiakou do słoweńskiej Rogli. Polscy snowboardziści awansowali do głównej części zawodów w trzy osobowym składzie. Aleksandra Król zajęła 14. miejsce w kwalifikacjach, a Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk byli odpowiednio na 10. i 16. pozycji. Reszta reprezentantek w postaci Aleksandry Michalik oraz Juli Sitarz zajęły 22. oraz 34. miejsce, a Weronika Biela-Nowaczyk nie ukończyła swojego przejazdu. W kwalifikacjach zwyciężyli Sofia Nadyrszina oraz Igor Sluew.

W pierwszej rundzie odpadła Aleksandra Król, która przegrała z Seliną Joerg o 0,41 sekundy. Los koleżanki z reprezentacji podzielił Oskar Kwiatkowski, który do Aarona Marcha stracił 30 setnych sekundy. Lepiej spisał się drugi z reprezentantów Polski Michał Nowaczyk, który w 1/8 finału pokonał zwycięzcę kwalifikacji i lidera Pucharu Świata Igora Sluewa. Niestety Polakowi do przejścia w ćwierćfinale zabrakło zaledwie dwóch setnych sekundy, w którym uległ Kimowi Sangkyumowi. W wielkim finale kobiet zmierzył się Sofia Nadyrszina oraz Selina Joerg. Zwyciężczynią tej rywalizacji, a zarazem mistrzynią świata została Niemka Joerg. W walce o brązowy medal górą była Julia Dujmovits, która wyprzedziła swoją rodaczkę Claudie Riegler. Wśród mężczyzn tytuł mistrza świata wywalczył Dmitrij Łoginow, który wygrał z Rolandem Fischnallerem. W małym finale Andriej Sobolew pokonał Kima Sangkyuema. Kolejna szansa na poprawę pozycji i zdobycie medali już jutro (2 marca) podczas slalomu równoległego.