NHL: zwycięstwa Golden Knights i Hurricanes po dogrywkach

• Data publikacji: 02.03.2021, 09:37

Dzisiaj rozegrano siedem kolejnych spotkań ligi NHL. Dwa z nich zakończyły się w dodatkowym czasie gry. Vegas Golden Knights wygrali 5:4 z Minnesotą Wild, a Carolina Hurricanes pokonali 3:2 Florida Panthers.

W Las Vegas spotkały się zespoły z czołówki tabeli Dywizji Zachodniej. Vegas Golden Knights zmierzyli się z Minnesotą Wild i musieli włożyć dużo trudu, aby obronić pozycję lidera. W pierwszej tercji nie padła żadna bramka, ale druga tercja meczu wynagrodziła oczekiwania kibiców. Gospodarze dwukrotnie wykorzystali grę w przewadze, ale przed trzecią tercją przegrywali 2:4, bo hokeiści Wild popisali się świetną skutecznością. Bramkę na 3:4 zdobył Nicolas Hague. W końcówce Rycerze wycofali bramkarza i za sprawą Alexa Tucha doprowadzili do dogrywki. Po dwóch minutach dodatkowego czasu gry zwycięstwo ekipie Vegas dał Max Pacioretty. Tuż za Golden Knights w tabeli są St. Louis Blues, którzy pokonali 5:4 Anaheim Ducks. Przegranej drużynie nie pomógł hat-trick Isaca Lundestroma.

Vegas Golden Knights - Minnesota Wild 5:4 (0:0, 2:4, 2:0, 1:0)
Anaheim Ducks - St. Louis Blues 4:5 (1:1, 0:3, 3:1)

Ciekawie było także w hicie Dywizji Centralnej, gdzie liderzy - Florida Panthers podejmowali Carolina Hurricanes. Pierwszą bramkę dla gości w przewadze zdobył Brett Pesce. Panterzy potrzebowały dużo czasu na odpowiedź. W trzeciej tercji gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniach Franka Vatrano i Eetu Luostarinena. Do dogrywki doprowadził jednak Vincent Trocheck. Po zwycięstwo ostatecznie sięgnął zespół z Caroliny. Decydujące trafienie po składnej akcji zdobył Martin Necas.

Florida Panthers - Carolina Hurricanes 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, 0:1)