Zima mistrzów – 2 marca [ZAPIS RELACJI]
By Granada - Own work, CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons

Zima mistrzów – 2 marca [ZAPIS RELACJI]

  • Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 02.03.2021, 11:15

Kontynuujemy zimowe multirelacje z imprez mistrzowskich. We wtorek o kolejne medale czempionatu globu w Oberstdorfie powalczą biegaczki narciarskie, a w Rogli snowboardziści. Czy Therese Johaug zdobędzie 12. tytuł mistrzyni świata? Jak spiszą się polscy zawodnicy? Na zakończenie dnia coś dla miłośników skoków narciarskich – na dużej skoczni odbędą się kwalifikacje do konkursu indywidualnego kobiet.

 

Plan dnia:

13:15 – Mistrzostwa świata w Oberstdorfie – biegi narciarskie – 10 km stylem dowolnym kobiet (Izabela Marcisz, Karolina Kukuczka)

14:45 – Mistrzostwa świata w Rogli – snowboard – slalom równoległy (Michał Nowaczyk, Oskar Kwiatkowski)

18:00 – Mistrzostwa świata w Oberstdorfie – skoki narciarskie – kwalifikacje do konkursu indywidualnego kobiet na skoczni dużej HS 137 (Nicole Konderla, Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Anna Twardosz)

Relacja na żywo

Możemy zatem jutro mieć nadzieję na lepszy występ naszych skoczkiń niż na skoczni normalnej. Do jutra!

Skoki narciarskie - Wszystkie Polki zakwalifikowały się do konkursu na skoczni dużej. Najlepiej spisała się Anna Twardosz, która zajęła 27. miejsce. Kinga Rajda była 31., Nicole Konderla 36., a Kamila Karpiel 38.

Skoki narciarskie - Kwalifikacje wygrała Marita Kramer, która wylądowała na 137,5 m. W czołówce uplasowały się także Ema Klinec i Sara Takanashi.

Kończymy naszą relacją z mistrzostw świata w Rogli. Snowboardziści zostają w tej samej miejscowości, gdzie w weekend odbędzie się Puchar Świata. A my dzisiaj przeniesiemy się jeszcze do Oberstdorfu na skoki narciarskie kobiet.

Snowboard - Benjamin Karl lepszy w finale doświadczonych Austriaków. Przegrany Andreas Prommegger zdobył srebrny medal. Brąz dla Dmitrija Łoginowa.

Snowboard - Sofia Nadyrszina w wieku 17 lat w swoim debiucie została mistrzynią świata. Wczoraj srebro, dzisiaj złoto. Podium uzupełniły Niemki - Ramona Hofmeister i Selina Joerg.

Snowboard - Rosjanie Soboliew i Łoginow wyeliminowali Polaków, ale niespodziewanie przegrali z Austriakami. Tym samym w finale pojadą Benjamin Karl i Andreas Prommegger.

Snowboard - Sofia Nadyrszina zrewanżowała się Selinie Joerg za wczorajszą finałową porażkę. Dzisiaj także będzie w finale, w którym zmierzy się z Ramoną Hofmeister, która pokonała Megan Farrell.

Snowboard - Niestety, już bez Polaków zawody wchodzą w strefę medalową. Jako ostatni do 1/2 finału wszedł Andreas Prommegger.

Snowboard - Niestety, Oskar Kwiatkowski musiał uznać wyższość obrońcy tytułu. Dmitrij Łoginow wygrywa z Polakiem. Ale i tak dziękujemy naszym snowboardzistom za wspaniałe emocje i świetne wyniki, bo najlepsza ósemka na świecie to coś wielkiego.

Snowboard - Pięknie walczył Michał Nowaczyk, ale zaledwie o osiem setnych przegrał z Rosjaninem. To Soboliew jest w półfinale, a Nowaczyk podobnie jak wczoraj pokazał się z dobrej strony i otarł się o strefę medalową. Teraz Oskar Kwiatkowski kontra Dmitrij Łoginow.

Snowboard - W pierwszym wyścigu Benjamin Karl wygrał z Dario Caviezelem. A teraz pojedynek Michała Nowaczyka z Andriejem Soboliewem.

Snowboard - W drugim półfinale pojadą Ramona Theresia Hofmeister i Megan Farrell, które odpowiednio pokonały Natalię Soboliewę i Cheyenne Loch. A teraz trzymamy już kciuki za naszych reprezentantów, którzy lada moment powalczą o fazę medalową mistrzostwa.

Snowboard - W pierwszym ćwierćfinale kobiet Selina Joerg wygrała z Claudią Riegler, a Sofia Nadyrszina pokonała Julię Dujmowits.

Snowboard - Skład ćwierćfinalistów uzupełniają Sangho Lee i Andreas Prommegger. Czas na 1/4 finału kobiet.

Snowboard - ALEŻ TO BYŁ WYŚCIG! Oskar Kwiatkowski stracił równowagę i musiał na nowo się rozpędzać. Maurizio Bormolini był prawie pewien zwycięstwa, ale zaliczył upadek. Tym samym Polak wyprzedził Włocha i mamy dwóch naszych reprezentantów w 1/4 finału! Tam rywalem Kwiatkowskiego będzie wczorajszy triumfator oraz obrońca tytułu w slalomie, Dmitrij Łoginow.

Snowboard - Andriej Sobolew pokonał Sangkyuma Kima i to Rosjanin będzie rywalem Michała Nowaczyka w 1/4 finału. Już za moment rywalizacja Oskara Kwiatkowskiego z Maurizio Bormolinim.

Snowboard - Michał Nowaczyk nieznacznie wygrał z Aaronem Marchem i podobnie jak wczoraj awansował do ćwierćfinału! Brawo!

Snowboard - Dario Caviezel i Benjamin Karl już awansowali do 1/4 finału. Zaraz zobaczymy, czy dokona tego także Michał Nowaczyk.

Snowboard - Do ćwierćfinału weszły także: Ramona Theresia Hofmeister, Natalia Soboliewa, Megan Farrell i Cheyenne Loch. W pierwszej fazie zawodów kobiet nie było niespodzianek. Już za moment zmagania mężczyzn z udziałem Michała Nowaczyka i Oskara Kwiatkowskiego. Polacy pojadą odpowiednio w trzecim wyścigu z Aaronem Marchem i w szóstym z Maurizio Bormolinim.

Snowboard - W pierwszych czterech wyścigach triumfowały zawodniczki, które wczoraj podczas giganta awansowały do strefy medalowej, czyli Claudia Riegler, Selina Joerg, Julia Dujmowits i Sofia Nadyrszina. Czy Joerg zdobędzie złote medale w dwóch konkurencjach?

Snowboard - Czas na drugi dzień rywalizacji na mistrzostwach świata w snowboardzie alpejskim. Dzisiaj odbędzie się slalom równoległy. W 1/8 finału kobiet bez Polek. W tej samej fazie rywalizacji mężczyzn zobaczymy Michała Nowaczyka i Oskara Kwiatkowskiego.

Biegi narciarskie - Ostatecznie Izabela Marcisz kończy zawody na 56. pozycji, a Karolina Kukuczka na 65. miejscu. Medale podzieliły między siebie Therese Johaug (złoto), Frida Karlsson (srebro) i Ebba Andersson (brąz).

Biegi narciarskie - Jest już na mecie Karolina Kukuczka, która dobiegła 63, Marcisz jest 54.

Biegi narciarskie - Na mecie w czołówce nic już się nie zmieni, czekamy jeszcze tylko na Karolinę Kukuczkę. Iza Marcisz na mecie wypadła już z pięćdziesiątki, Eiduka jest 42. w tym momencie.

Biegi narciarskie - Trzecia jest Ebba Andersson, która walkę o podium wygrała z Rosie Brennan. Karolina Kukuczka na kolejnych punktach melduje się w siódmej dziesiątce.

Biegi narciarskie - Karlsson na mecie, jest druga, ale 54 sekundy straty do liderki.

Biegi narciarskie - A Karolina Kukuczka po 1,5 kilometra jest 67. na 80 zawodniczek.

Biegi narciarskie - Norweżka Johaug na mecie z przewagą ponad minuty nad Andersson. To jest nokaut.

Biegi narciarskie - Na dwa kilometry do mety Karlsson jest druga ze stratą 34 sekund do Johaug.

Biegi narciarskie - Już Na pozycji liderski Diggins została zmieniona przez Andersson.

Biegi narciarskie - Diggins na mecie, na razie jest pierwsza, ale medalu nie będzie, bo po niej jest jeszcze kilka świetnych zawodniczek.

Biegi narciarskie - Frida Karlsson druga po 7 kilometrach, ale jej strata wynosi już 18 sekund. Na trasę wybiegła druga z Polek Karolina Kukuczka.

Biegi narciarskie - Na mecie liderką jest na razie Norweżka Haga.

Biegi narciarskie - Iza Marcisz na mecie jest 22. na 23 sklasyfikowane zawodniczki...

Biegi narciarskie - Na półmetku Karlsson ma czas o 9 sekund gorszy niż Johaug, która ma już za sobą 7 kilometrów i 40 sekund przewagi nad Andersson.

Biegi narciarskie - Za Johaug wybiegła jeszcze młodziutka Frida Karlsson, która po 3 kilometrach ma 4 sekundy straty do liderki.

Biegi narciarskie - W połowie dystansu Johaug ma już 20 sekund przewagi nad Szwedką Andersson, niestety słabnie Diggins, która jest trzecia, za jej plecami kolejna Amerykanka Brennan.

Biegi narciarskie - Johaug wciąż mocno. po 2800 metrów ma 9 sekund przewagi nad Diggins. Niestety słabo Marcisz, która po 7 kilometrach jest 19. na 21 sklasyfikowanych sportsmenek ze stratą ok. 1,5 minuty do Roponen.

Biegi narciarskie - Mocno rozpoczęła Johaug. Po półtorej kilometra ma 6 sekund przewagi nad Amerykanką Brannan. Czy wytrzyma narzucone tempo?

Biegi narciarskie - Iza Marcisz na 16. pozycji na dziewiętnaście zawodniczek, które przebiegły 5 kilometrów. Prowadzi Finka Roponen, a Polka ma do niej 44 sekundy straty.

Biegi narciarskie - W rywalizacji są już liderka Pucharu Świata Jessie Diggins, Szwedka Ebba Andersson czy Norweżka Tiril Weng.

Biegi narciarskie - Po niecałych trzech kilometrach Marcisz jest wciąż jedenasta ze stratą 20 sekund.

Biegi narciarskie - Powoli na trasę będą ruszać zawodniczki, które z pewnością będą walczyć o wysokie lokaty.

Biegi narciarskie -Marcisz jedenasta na pierwszym punkcie pomiarowym (1,5 kilometra od startu) ze stratą 12 sekund straty do liderki.

Biegi narciarskie - Iza Marcisz już na trasie.

Pierwsze zawodniczki już na trasie. Ciekawi nas także postawa Łotyszki Patrycji Eiduki trenującej z naszą kadrą, która pobiegnie jako trzynasta.

Faworytka Therese Johaug pobiegnie jako czterdziesta z kolei.

Za chwilę wystartuje bieg na 10 kilometrów pań stylem dowolnym ze startu interwałowego. Do rywalizacji ruszą dwie Polki: Izabela Marcisz (numer 17.) i Karolina Kukuczka (numer 77.).

Zakończyły się kwalifikacje do slalomu równoległego na mistrzostwach świata w snowboardzie w Rogli. W fazie pucharowej będziemy mieli dwóch naszych zawodników. Michał Nowaczyk w kwalifikacjach zajął 8. miejsce i w 1/8 finału pojedzie Aaronem Marchem. Oskar Kwiatkowski był 10. i zmierzy się z Maurizio Bormolinim. Liczymy na zwycięstwa Polaków z Włochami. Nie zakwalifikowała się żadna z reprezentantek Polski - Aleksandra Michalik (21.), Aleksandra Król (22.), Julia Sitarz (28.) i Weronika Biela-Nowaczyk (36.).

Do Oberstdorfu przeniesiemy się ok. godz. 13:00, by wspólnie emocjonować się rywalizacją w biegu indywidualnym kobiet na dystansie 10 km „łyżwą”. Bądźcie z nami!

Inga Świetlicka

Miłośniczka sportu, kultury i podróżowania. Rusofil, mól książkowy oraz kibic polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków.