Snowboard - MŚ: kolejny dobry występ Polaków w Rogli

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 02.03.2021, 16:58

Drugi dzień Mistrzostw Świata w Rogli przyniósł dobre wyniki polskich snowboardzistów w slalomie równoległym. Michał Nowaczyk zajął szóste miejsce, a Oskar Kwiatkowski był siódmy. Zwyciężyli Sofia Nadyrszina oraz Benjamin Karl.

We wtorek (2 lutego) rozegrano drugą konkurencję na mistrzostwach świata, czyli slalom równoległy. Reprezentanci Polski rozochocili kibiców po dobrych przejazdach w poniedziałek i nie zawiedli ich również następnego dnia. Co prawda, żadnej z Polek nie udało się awansować do finałów, ale za to mężczyźni pokazali się z bardzo dobrej strony. Michał Nowaczyk zajął w kwalifikacjach ósme miejsce, a Oskar Kwiatkowski był dziesiąty. Nasze reprezentantki w postaci Aleksandry Michalik, Aleksandry Król, Juli Sitarz i Weroniki Bieli-Nowaczyk zajęły odpowiednio 21., 22., 28. i 36. miejsce. Najlepsi na tym etapie rywalizacji byli reprezentujący Rosję - Sofia Nadyrszina oraz Andriej Sobolew.

W głównej części zawodów dwójka Polaków przeszła przez 1/8 finału. Nowaczyk pokonał Aarona Marcha, a Kwiatkowski wyprzedził Maurizio Bormoliniego. Niestety w ćwierćfinale naszym reprezentantom niewiele zabrakło, aby włączyć się do walki o medale. Dwoje z nich uległo reprezentantom Rosji. Nowaczyk przegrał o 0,04 sekundy ze zwycięzcą kwalifikacji Andriejem Rublewem, a Kwiatkowskiego o 41 setnych sekundy pokonał Dmitrji Łoginow. Dobre czasy przejazdów Polaków dały im ostatecznie szóste i siódme miejsce na mistrzostwach świata. W walce o medale wśród kobiet zwyciężyła Sofia Nadyrszina, czyli wicemistrzyni z poniedziałku, która pokonała Ramonę Theresie Hofmeister. Brązowy medal zdobyła mistrzyni w slalomie gigancie - Selina Joerg. U mężczyzn tytuł mistrzowski powędrował do utytułowanego Benjamina Karla. Drugie miejsce zajął jego rodak Andreas Prommegger, a trzeci był Dmitrij Łoginow.

To była ostatnia konkurencja na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Rogli, a zawodniczki i zawodnicy zmierzą się w Pucharze Świata ze slalomem gigantem równoległym już 6 marca również na stokach w słoweńskiej Rogli.