Strzelectwo - PŚ: dwa polskie finały w trapie

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 02.03.2021, 19:55

Trwa doskonały tydzień polskich strzelców podczas Pucharu Świata w Kairze. Po sukcesach skeecistów, bardzo dobre wyniki zanotowali Sandra Bernal oraz Tomasz Pasierbski, którzy meldowali się w finałach indywidualnych trapa.

Szczególnie długą drogę do finału przeszła Sandra Bernal. Zaledwie 21-letnia zawodniczka po wczorajszych pierwszych trzech seriach kwalifikacyjnych plasowała się stosunkowo daleko w stawce. Dziś strzelała znacznie skuteczniej, co wystarczyło aby awansować do czołowej siódemki. Do zagwarantowania sobie występu w finale Polka potrzebowała jednak dogrywki, w której pokonała Hinduskę Keer. W konkursie głównym zabrakło szczęścia, które przez całe kwalifikacje trzymało się naszej reprezentantki. Bernal zanotowała słaby początek i od pierwszych strzałów musiała bronić się przed eliminacją. Przez moment plasowała się co prawda w okolicach podium, ale ostatecznie przypadło jej piąte miejsce. Nie ma jednak no co narzekać, bo osiągnięta lokata jest drugą najlepszą w krótkiej historii startów naszej zawodniczki w zawodach Pucharu Świata.

Najlepsza pozycja w karierze padła natomiast łupem Tomasza Pasierbskiego. Pochodzący z Wrocławia strzelec znaczną część swojej pracy wykonał podczas wczorajszej inauguracji zawodów. Na 75 strzałów spudłował zaledwie dwukrotnie i sklasyfikowany był wysoko przed wtorkowym segmentem rywalizacji. W nim nie zmarnował swojej szansy i z piątym wynikiem awansował do finału. Kiedy przyszedł jednak czas na walkę z najlepszymi zawodnikami w Kairze, Pasierbski nie zdołał pokonać żadnego ze swoich oponentów. Kolejnością błędów przegrał już pierwszą eliminację i ukończył rywalizację na szóstym miejscu. Mimo to, 25-latek może być bardzo zadowolony ze swoich poczynań w Egipcie.

W tak dobrych humorach nie przystąpią do kolejnych dni zmagań inni z naszych reprezentantów. Piotr Kowalczyk z wynikiem 116/125 sklasyfikowany został na 14. pozycji, a 41., z zaledwie 106 zestrzelonymi rzutkami, był Remigiusz Charkiewicz.

Indywidualne trapy wygrali Hiszpanka Galvez oraz Chorwat Glasnović. Multimedalistka mistrzostw świata przeszła w finale drogę z piekła do nieba i pokonała po dogrywce Darię Semianową z Rosji. Bałkański strzelec natomiast wyprzedził na podium koalicję Hiszpanów (drugiego Garcię i trzeciego Fernandeza).