Fortuna Puchar Polski: Arka pierwszym półfinalistą!

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 02.03.2021, 19:41

Arka Gdynia została pierwszym półfinalistą Fortuna Pucharu Polski. Klub z Trójmiasta okazał się lepszy od Puszczy Niepołomice. Wynik 2:5 dobrze odzwierciedla przebieg spotkania.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym zmierzyły się zespoły Puszczy Niepołomice i Arki Gdynia. Obie drużyny na co dzień występowały na poziomie pierwszoligowym. Szczególnie niespodziewana była obecność gospodarzy, którzy nieoczekiwanie gładko ograli Lechię Gdańsk. Goście zaś w poprzedniej rundzie okazali się lepsi od Górnika Łęczna.

W pierwszej połowie to Gdynianie kontrolowali grę. Piłkarzom jednak brakowało cierpliwości w obrębie pola karnego i przez długi czas nie potrafili udokumentować przewagi golem. Dopiero w 37. minucie mierzonym strzałem zza pola karnego, bramkarza pokonał Mateusz Żebrowski. Po uzyskanym prowadzeniu to goście nadal atakowali, poszukując okazji do podwyższenia rezultatu. W 45. minucie, gdy wszystko wskazywało na to, że wynik się już nie zmieni, Paweł Gil podyktował rzut karny dla gospodarzy. Prowodyrem zajścia był Luis Valcarce, którego sędzia ukarał żółtą kartką. Jedenastkę pewnie wykorzystał Marcin Stefanik. Zespoły udały się do szatni przy wyniku 1:1.

Druga połowa zaczęła się od ponownego objęcia prowadzenia przez Arkowców. Po dośrodkowaniu Valcarce najlepiej w polu karnym odnalazł się Maciej Rosołek. W 70. minucie po analizie VAR sędzia Gil podyktował drugą tego wieczoru jedenastkę. Tym razem jednak to goście, a  konkretnie Marcus Vinivius, stanęli przed szansą na zdobycie bramki. Uderzenie Brazylijczyka wyczuł Gabriel Kobylak, lecz futbolówka po rękach wpadła do siatki. Puszcza mogła szybko strzelić gola kontaktowego za sprawą Grzegorza Tomalskiego i Erika Cikosa. Za pierwszym razem piłkę sprzed linii bramkowej wybił Adam Danch, z kolei Słowak uderzył obok słupka. W końcówce nastąpił prawdziwy grad goli. W 88. minucie trafił Marcus. W doliczonym czasie gry trafienia zanotowali jeszcze Valcarce i Cikos.

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:5 (1:1)

Bramki: 45' Stefanik (k.), 90+5' Cikos- 37' Żebrowski, 53' Rosołek, 71' (k.), 88' Marcus, 90+4' Valcarce

Puszcza: Kobylak - Cikos, Hladik, Stefanik, Mikołajczyk (59' Pieczek) - Serafin, Stępień (46' Uwakwe), Tomalski (90' Rakoczy), Knap (62' Wyjadłowski), Górski - Radionov (59' Kobusiński)

Arka: Krzepisz - Slesicki, Marcjanik (13' Memić), Danch - Valcarce, Deja, Marcus, Łabojko, Skóra (63' Mazek) - Żebrowski, Rosołek (78' Sasin)

Żółte kartki: 11' Stępień, 32' Tomalski, 61' Hladik, 66' Górski - 45' Valcarce, 74' Ślesicki

Sędzia: Paweł Gil