Tenis – WTA Lyon: Piter odpadła z turnieju debla, rywalki obroniły piłkę meczową

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 02.03.2021, 21:40

Katarzyna Piter i Dalila Jakupović ze Słowenii przegrały bardzo wyrównany mecz pierwszej rundy debla w Lyonie. Po super tiebreaku z awansu cieszyły się ostatecznie Rosjanka Aleksandra Panowa i Holenderka Rosalie van der Hoek. To był pierwszy występ Piter w zawodach głównego cyklu od października 2019.

Od pierwszych chwil starcie Katarzyny Piter i Słowenki Dalily Jakupović z Rosjanką Aleksandrą Panową i Holenderką Rosalie van der Hoek było niezwykle wyrównane. W pierwszym secie żadna z par nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Rozstrzygnięcie przyniósł dopiero tiebreak. Niestety w nim 7:4 triumfował duet rosyjsko-holenderski.

Podrażnione Piter i Jakupović zaczęły jednak od tego momentu dominować na korcie. W drugiej partii nie dawały swoim rywalkom większych szans. W niespełna pół godziny wygrały seta 6:2. O awansie do drugiej rundy zadecydował tym samym super tiebreak. Niestety 11:9 wygrały go Panowa i van der Hoek. Wcześniej obroniły one piłkę meczową.

Aleksandra Panowa/Rosalie van der Hoek (RUS/NED) – Dalila Jakupović/Katarzyna Piter (SLO/POL) 7:6(4), 2:6, [11:9]