Liga Mistrzów CEV: ZAKSA przed historyczną szansą [Zapis relacji LIVE]
Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 03.03.2021, 15:58

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przed historyczną szansą! Po ubiegłotygodniowej wygranej z Cucine Lube Civitanova 3:1, polski zespół jest o krok od półfinału Ligi Mistrzów CEV. Czy to się uda? Zapraszamy na naszą relację LIVE!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26, złoty set: 16:14)

Relacja na żywo

Ależ to były niesamowite emocje! Kędzierzynianie w półfinale Ligi Mistrzów! Wydawało się, że po meczu wygranym 3:0 to goście będą mieli przewagę w "złotym secie", ale ZAKSA kapitalnie powalczyła i jest w najlepszej czwórce Europy. Dziękujemy za uwagę! CO TO BYŁ ZA WIECZÓR!

16:14 - MAMY TO! AS SERWISOWY ŁUKASZA KACZMARKA! ZAKSA W PÓŁFINALE LIGI MISTRZÓW!

15:14 Kończy Krzysztof Rejno ze środka! Poradziła sobie ZAKSA z trudnym flotem Anzaniego.

14:14 No to gramy na przewagi. Tym razem Kochanowski w siatkę...

14:13 Kochanowski ustrzelił Simona! PIŁKA NA WAGĘ PÓŁFINAŁU!

13:13 Juantorena bardzo słabo dograną piłke posyła w antenkę. Nadal remis!

12:13 Flot Śliwki, pewna akcja Lube i Leal kończy udanym atakiem.

12:12 Nie pomogła kapitalna zagrywka Rychlickiego. Goście nie kończą kontry, a robi to Łukasz Kaczmarek. Czas dla Blenginiego przed zagrywką Śliwki.

11:11 Gra punkt za punkt, choć gdyby wzięto challenge przy 10:10, ZAKSA prowadziłaby chyba dwoma punktami. Nic to - gramy dalej.

10:10 Pięć punktów od szczęścia jedni i drudzy. A może więcej? Kończy Olek Śliwka.

9:10 Inicjatywa po stronie ZAKSY. Wszystko mieli gospodarze w swoich rękach, ale wybroniła się drużyna Lube i wychodzi na prowadzenie. Nikola Grbić prosi o czas.

9:9 Raz, dwa, trzy - sporo było tych kontr w tej akcji po stronie ZAKSY, ale na szczęście kończy Rejno. Co za walka!

8:8 Kolejna długa i zacięta akcja. Lube w defensywie, ale wszystko zatrzymuje fantastyczny atak Kaczmarka.

7:8 Zmiana stron po autowej zagrywce Kuby Kochanowskiego. W tym secie wszystko jest otwarte! Gramy o zwycięstwo.

6:7 Wraca Lube na prowadzenie. Znakomity jest dziś w bloku Anzani i to właśnie on zatrzymuje Polaka.

6:5 Pierwsze prowadzenie ZAKSY w złotym secie. Znakomicie znalazł palce bloku Kamil Semeniuk w tej akcji.

5:5 Wreszcie funkcjonuje przyjęcie i można grać. Kończy Kaczmarek kolejną piłkę.

4:4 Kapitalna obrona Zatorskiego, Olek Śliwka dwoma rękami w swoim stylu. Mamy remis.

3:4 Krzysztof Rejno dziś jest wartościowym zmiennikiem na zagrywce. Zagrał asa serwisowego. W kolejnej akcji skończony atak Leala.

2:3 I to jest właśnie dobry Semeniuk! Znakomity atak z drugiej linii i tylko punkt straty.

1:3 Ma dziś przebłyski dobrej formy Semeniuk, ale generalnie gra słabo. Teraz zagrywka w aut.

1:2 Kończy kontratak Juantorena, w odpowiedzi znakomity atak Olka Śliwki.

0:1 Kaczmarek posyła piłkę z zagrywki w siatkę.

0:0 3:1 przed tygodniem, 0:3 w dzisiejszym meczu. Teraz wszystko zaczyna się od nowa. "Złoty set" - kto pierwszy dojdzie do 15 punktów awansuje do półfinału Ligi Mistrzów.

24:26 - Powtarza się historia z drugiego seta. ZAKSA przegrywa tę partię i cały mecz 0:3, ale... to jeszcze nie koniec, bo teraz nadejdzie najważniejsze. Przed nami "złoty set"!

24:25 Semeniuk blokowany przez dwójkę Rychlicki - Anzani. Piłka meczowa na wagę złotego seta...

24:24 Kochanowski daleko w aut z zagrywki...

24:23 SEMENIUK!!! Wykorzystana kontra po stronie ZAKSY pięknym atakiem po skosie i będzie piłka setowa. Blengini poprosił o czas.

23:23 Odpowiada Kaczmarek pewnym atakiem. Znowu czeka nas dreszczowiec.

22:23 Kapitalna akcja z obu stron. ZAKSA miała piłkę po swojej stronie, ale potem oddała ją rywalom, a na domiar złego dotknięcie siatki po naszej stronie.

22:22 Znakomity atak Olka Śliwki! Idziemy łeb w łeb z Włochami i tę partię można jeszcze wygrać!

21:21 Kończy Kuba Kochanowski atak ze środka. To lubimy.

20:20 W swoim stylu Olek Śliwka! Atak dwoma rękami polskiego przyjmującego i już mamy remis! Znowu będzie zacięta końcówka.

19:20 Krzysztof Rejno zaskakuje przyjmujących! Już blisko remisu.

16:19 Semeniuk trafia asem serwisowym! Jeszcze ZAKSA walczy o tę partię. Prosi o czas Gianlorenzo Blengini.

14:18 Bartłomiej Kluth na boisku. Czyżby Nikola Grbić już wspomagał się rezerwami i myślał o "złotym secie".

13:18 Simon trafia zagrywką i już jest pięć punktów na korzyść Lube. Niestety, ten mecz idzie w kierunku złotego seta.

12:15 Teraz gra punkt za punkt. Dobrze by było się złapać wyniku i podgonić końcem tego seta.

9:13 Powiększa się przewaga Lube. Gospodarze nie kończą, goście mają kontrę i punkt zdobywa Anzani.

9:12 As serwisowy Leala. Bierze czas Nikola Grbić, ale sytuacja znowu nie jest zbyt wesoła.

9:10 Znakomite zagrywki Semeniuka. Była szansa skończyć przechodzącą piłkę na remis, ale punkt zdobywają Włosi.

7:9 Znowu skończony atak Leala. Na ten moment dopiero 7 punktów zdobytych przez tego zawodnika, ale dużo robi na boisku.

6:8 Nie kończy Śliwka, za to w kontrze odpowiada Leal. Ta akcja dobrze oddała różnicę tego spotkania. Więcej sytuacji wykorzystują Włosi.

5:5 Nie ma już przewagi ZAKSY. W aut zaatakował piłkę Kaczmarek i mimo, że upierał się przy challenge'u, ten nie wykrył bloku Lube.

4:3 Miał okazję Kaczmarek na skończenie kierunkowego ataku. Zatrzymał go Rychlicki. W kolejnej akcji myli się Śliwka. Topnieje przewaga.

3:0 Tak trzeba grać! Zatrzymany Osmany Juantorena przez blok Kaczmarek-Bieniek.

24:26 - As serwisowy Simona i 2:0 dla Lube. Teraz już na dobre wrócili do gry. Jedna partia dzieli ich od doprowadzenia do "złotego seta".

24:25 Długa i zacięta akcja - jedni i drudzy mieli szansę. Semeniuk atakuje w aut i setball dla Cucine.

24:24 No to zaczynamy grać na przewagi. Bardzo, bardzo istotna końcówka!

24:23 Krótka z Kubą Kochanowskim i piłka setowa. Tylko ją wygrać!

23:23 I znowu remis. Toniutti niewygodnie rozegrał Semeniukowi, a ten uderzył w siatkę. Gramy na przewagi?

23:21 Słabszy mecz Semeniuka, ale teraz kapitalnie zatrzymuje samego Osmany Juantorenę. ZAKSA dwa oczka od seta.

22:21 As serwisowy Olka Śliwki! Piłka spadła na linii i o czas prosi Gianlorenzo Blengini.

21:21 Najpierw kończy atak Rychlicki, potem z drugiej strony Kaczmarek.

20:20 Strata odrobiona! Ben Toniutti swoim flotem obija Juantorenę i daje dwa (prawie) bezpośrednie punkty gospodarzom. Znowu wracamy do stanu równowagi.

17:20 Niestety. Za dużo akcji nieskończonych przez kędzierzynian pada łupem Włochów i sytuacja staje się trudna. Atak Rychlickiego daje Lube trzy oczka przewagi.

17:18 Walczy ZAKSA punkt za punkt. Twarda gra w Kędzierzynie. Oby stratę udało się zniwelować.

15:17 Nie kończy kolejnych piłek Kamil Semeniuk. W ostatniej kontrze Włosi mieli źle rozegraną piłkę, ale zaskoczony Zatorski nie broni. Źle to wygląda, ale to tylko dwa punkty różnicy.

14:14 Ehh... Nie może uciec ZAKSA z wynikiem. Simon zdobywa punkt bezpośrednio w tym elemencie.

14:12 Trudne zagrywki Lube, ale teraz znakomicie przyjmuje Zatorski, a akcję zdobytym punktem kończy Semeniuk!

12:10 KOCHANOWSKI! Kapitalny fragment polskiego środkowego, który kolejny raz popisuje się skutecznym blokiem. Utrzymać to prowadzenie.

10:10 Wreszcie nie wyszła Włochom akcja z drugą linią i Leal posłał piłkę daleko w aut, a w kolejnej akcji na środku zaczaił się Kuba Kochanowski i mamy remis!

7:10 Włosi na trzypunktowym prowadzeniu. Dziś znakomicie wygląda ich zagrywka, a ZAKSA ma problemy z jej przyjęciem.

7:8 Wyrównana gra, ale widać od początku, że Lube znowu uwierzyło i wcale nie będzie to łatwy mecz.

5:6 Znowu Rychlicki uderza zagrywką. Groźny jest dzisiaj w tym elemencie.

3:4 Juantorena z drugiej linii pięknie atakuje w boisko. Rozkręcił nam się Włoch i na to trzeba uważać.

2:2 Szybko wraca do gry ZAKSA! Dobra kontra do Kaczmarka na prawe skrzydło i jest remis.

0:2 Źle się zaczyna też drugi set - zagrywka De Cecco trafia w boisko.

22:25 - Kamil Rychlicki kończy seta punktową zagrywką. Włosi wracają do gry?

22:24 Simone Anzani blokuje Kamila Semeniuka i piłka setowa dla Włocha.

22:22 Cucine Lube Civitanova objęła pierwsze prowadzenie w tym meczu, ale w odpowiedzi Smith atakuje ze środka.

21:21 Psuje Juantorena zagrywkę, ale w odpowiedzi kapitalny atak z drugiej linii tego samego siatkarza.

20:19 Świetna akcja na krótkim wycinku siatki i atomowy atak Olka Śliwki. Gramy punkt za punkt.

18:18 Przy zagrywce Davida Smitha udało się uzyskać pewną przewagę. Potem jednak Włosi wygrali dwie kolejne akcje i mamy remis. Siatkarzy czeka bardzo zacięta końcówka.

17:15 Twarda walka na parkiecie. Włosi już się rozkręcili, ale kapitalna zagrywka Davida Smitha daje powrót do dwóch oczek przewagi zespołu Nikoli Grbicia!

14:14 Rychlicki atakuje z lewego skrzydła i doprowadza do remisu. Sprawdzano jeszcze przejście linii trzeciego metra, ale błędu nie było. Nie ma już przewagi ZAKSY.

14:12 Można się bać zagrywki Simona, ale teraz jej siłę osłabił kontakt z siatką, co też pomogło potem rozprowadzić akcję i ją wygrać. Nadal dwa oczka przewagi.

12:11 Uuuu! Ależ to była akcja. Obrony po obu stronach, mocne ataki, przeciąganie liny z jednej na drugą stronę, ale to Włosi wygrywają piłkę i zmniejszają przewagę rywali.

12:9 Kapitalny atak Olka Śliwki. Bardzo szybka piłka do polskiego przyjmującego i atak po skosie.

11:8 Znakomicie gra dziś środek ZAKSY. Najpierw David Smith, później Jakub Kochanowski pewnie kończą swoje piłki. W kolejnej akcji gospodarze kończą kontrę i czas dla Blenginiego.

9:7 Mało widoczny na razie Olek Śliwka kończy atak z lewego skrzydła. Utrzymują się dwa punkty przewagi.

8:6 Leal bombarduje zagrywką. Błąd Pawła Zatorskiego, który zabrał piłkę w przyjęciu Semeniukowi.

8:4 Dwukrotnie kapitalna obrona ZAKSY, a w kontrze Ben Toniutti popisuje się cudowną kiwką i mamy cztery oczka przewagi!

5:3 Nie zawodzi David Smith, kończąc pięknym atakiem ze środka kolejną akcję.

3:2 Była okazja, by odskoczyć na trzy punkty różnicy, ale fenomenalnie na środku zareagował blokujący Simon.

2:1 Długo trwała weryfikacja video po drugiej akcji, która padła łupem Lube, ale później De Cecco posyła zagrywkę w siatkę.

1:0 Chciał wejść w mecz Juantorena udanym atakiem, ale uderzył daleko w aut.

0:0 Toniutti, Semeniuk, Kaczmarek, Kochanowski, Smith, Śliwka - Zatorski

0:0 Juantorena, Leal, Rychlicki, Simon, De Cecco, Anzani - Balaso

0:0 Siatkarze już po prezentacji. Wybrzmiewa hymn Ligi Mistrzów CEV, a tuż po nim poznamy pierwsze 6-tki obu zespołów.

0:0 Zawodnicy obu drużyn powoli zbliżają się do końca rozgrzewki. Niedługo ruszamy z najważniejszym dotychczas meczem polskiej klubowej siatkówki w tym sezonie.

Włoski zespół bardzo będzie chciał odwrócić w środę losy rywalizacji, ale podopieczni Nikoli Grbicia będą zdeterminowani, by awansować do grona czterech najlepszych drużyn Europy. Nasza relacja od 17:55.